Ви зараз переглядаєте «Твоя кров може воювати. Стань донором! Донорство – це про життя»

«Твоя кров може воювати. Стань донором! Донорство – це про життя»

  • Категорія запису:Новини

13-14-15 червня відділення трансфузіологіі КНП «Міська лікарня №9» ЗМР проводить марафон з заготівлі донорської крові.

Україні потрібно збільшувати запаси крові, адже війна створює нові виклики: кров щодня необхідна, аби рятувати поранених захисників, а також щодня потрібна для лікування цивільних пацієнтів. Тому українці у тилу мають надійно тримати донорський фронт і допомагати формуванню в країні запасу безпечної і якісної крові.

Люди часто переймаються, що начебто недостатньо роблять для наближення Перемоги. Долучившись до донорського руху, ви вже ніколи не зможете сказати про себе подібного. Одна донація здатна врятувати три життя – життя трьох фантастичних бійців, завдяки яким ми з вами усе ще живі та здорові.

Що не рекомендують їсти перед донацією?
Склад раціону, вживання алкоголю чи ліків можуть уплинути на певні показники крові, тому радимо відмовитися від наведеного нижче переліку продуктів або препаратів:
– молочні продукти та яйця – за добу до донації
– горіхи, фініки та банани – 24 год
– соління – 24 год
– ковбасні вироби – 36 год
копчена, гостра, пряна та смажена їжа – 48 год
– буряк – 48 год
– чипси, сухарики, халва, насіння, снеки, солодкі магазинні напої, кетчуп, майонез, інші магазинні соуси та маринади – 48 год
– алкоголь, енергетичні напої – 48 год
– чорниця – 72 год
– лікарські засоби – 24-72 год, щодо винятків краще порадитися з лікарем.
Куріння – ворог здоров’я не тільки донора, а й пацієнта, який отримує таку кров. Утриматися від паління слід мінімум за дві години до донації та дві години після.

Що рекомендують їсти перед процедурою?
Перелік рекомендованих продуктів набагато менший, але корисніший для здоров’я донора.
Порція напою обов’язкова безпосередньо перед здаванням крові з метою запобігання розвитку гіповолемічної реакції організму через різку зміну артеріального тиску. Рекомендують випити воду, солодкий чай, компот із сухофруктів.
Легкий сніданок слід з’їсти за 2-3 год до процедури. У день донації, щоб уникнути непритомності та слабкості, варто перекусити вареними крупами на воді чи макаронними виробами без додавання вершкового масла. Можете з’їсти хліб, сушку, сухарі (не магазинні снеки!), вівсяне печиво. Також дозволені пропарена риба та відварене м’ясо нежирних сортів. Проте деякі центри крові наполягають на відмові від м’яса та риби напередодні донації – слід уточнити цей момент на етапі планування кроводачі.
Упродовж дня після донації бажано уникати інтенсивних фізичних навантажень, керування автомобілем та іншою технікою, яка потребує підвищеної концентрації.

Додаткова інформація за телефоном відділення: +38 (097) 798-76-19
або на сайті лікарні 9mkl.zp.ua – «Відділення трансфузіології»

Діймо злагоджено, зберігаймо кров гарячою, а розум холодним! Віримо в Україну, у ЗСУ і в кожного, хто на своєму місці наближає нашу Перемогу!