Ви зараз переглядаєте Тренінг із фіт тестування медичних працівників

Тренінг із фіт тестування медичних працівників

  • Категорія запису:Новини

КНП «Міська лікарня №9» ЗМР визначена лікарнею першої хвилі для надання медичної допомоги хворим на коронавірусну хворобу (COVID-19). Саме тому, в закладі приділяється багато уваги питанням запобігання інфікування і передачі збудника, а також захисту медичних працівників. До першочергових заходів профілактики відноситься раціональне використання засобів індивідуального захисту (далі – ЗІЗ), а також їх правильний вибір, який базується на оцінці ризику (наприклад, виді надання медичної допомоги) і особливостях шляхів інфікування та передавання інфекції. З метою навчання медичного персоналу правилам надягання, знімання, та утилізації використаних ЗІЗ на базі КНП «Міська лікарня №9» ЗМР постійно проводяться відповідні тренінги із теоретичної підготовки та перевірки практичних навичок.

Оскільки інфікування вірусом SARS-CoV-2 відбувається контактним та крапельним шляхами, особлива увага під час таких занять звертається на вміння персоналу правильно надягти респіратор, а також провести контроль щільності його прилягання до обличчя за допомогою  тесту – долоні. Однак, єдиним визнаним інструментом для оцінки відповідності певної моделі і розміру респіратора до обличчя користувача є фіт-тест (тест на якість прилягання респіратора до обличчя).  Саме тому, за ініціативи адміністрації закладу, у вересні поточного року на базі КНП «Міська лікарня №9» ЗМР було проведено тренінг із фіт-тестування медичних працівників, які безпосередньо залучаються до надання допомоги хворим на COVID-19. Участь у проведенні фіт-тестування прийняли фахівці відділень реанімації та анестезіології, пульмонології, терапії, ендоскопічного та приймального відділення, а також працівники ЛОР – відділення поліклініки та клініко-діагностичної лабораторії лікарні.

Проведення таких занять є надважливим та вкрай актуальним заходом, особливо в умовах постійного зростання кількості хворих на COVID-19. Це надає змогу попередити інфікування медичного персоналу, який надає якісну та кваліфіковану допомогу пацієнтам КНП «Міська лікарня №9» ЗМР.