Ви зараз переглядаєте Тромболізис: на варті здоров’я пацієнтів

Тромболізис: на варті здоров’я пацієнтів

  • Категорія запису:Новини

Завдяки тромболізису, лікарям-неврологам КНП «Міська лікарня №9» ЗМР вдається швидко досягти ефекту у лікуванні інсульту, а самі пацієнти можуть розраховувати на якнайшвидше повернення до звичайного життя.

Що таке тромболізис?

Тромболітична терапія (тромболізис) – метод лікування, котрий направлений на розчинення тромбу всередині судини за допомогою лікарських засобів – тромболітиків.

Наведемо три свіжі приклади ефективної роботи лікарів неврологічного відділення нашого медзакладу у тандемі із нейрохірургами:

– 76-річний пацієнт був доставлений бригадою ШМД до КНП «Міська лікарня №9» ЗМР зі скаргами на порушення мови та слабкість у правій руці. Від початку виникнення симптомів та госпіталізації минула одна година 40 хвилин. Хворому одразу була проведена КТ головного мозку, під час котрої були виявленні ранні ознаки ішемічного інсульту у лівій півкулі головного мозку. Була проведена процедура тромболізису, завдяки котрій у хворого відновилася мова та регресував правобічний геміпарез;

– пацієнтка 76 років також була доставлена бригадою ШМД до нашої лікарні зі скаргами на порушення мови, головного болю у правій скроневій області й слабкістю у правих кінцівках. Від початку виникнення симптомів до госпіталізації минуло дві години 40 хвилин. Пацієнтці одразу була проведена КТ головного мозку у результаті котрої був виявлений ішемічний інсульт у лівій півкулі головного мозку. Був успішно виконаний тромболізис після котрого у жінки відновилась мова та регресував правобічний геміпарез;

– пацієнт 75 років був доставлений бригадою ШМД після появи перших проявів інсульту. Від початку виникнення симптомів до госпіталізації минуло дві з половиною години. Одразу після надходження пацієнтові була проведена КТ головного мозку на котрій був виявлений ішемічний інсульт у правій півкулі головного мозку, згодом проведений тромболізис, результатом якого став регрес вогнищевої симптоматики.

Завдяки новим можливостям, котрі нам відкриває тромболізис, своєчасному зверненню пацієнта та відсутності протипоказань – всі згадані пацієнти змогли повернутися до нормального життя.

Не нехтуйте першими тривожними симптомами інсульту та негайно звертайтесь по допомогу до профільних фахівців!

На фото: Наталія Кімаш Наталія Кімаш (лікарка-неврологиня), Ольга Груніна Ольга Грунина (завідувачка неврологічного відділення), пацієнти, яким була проведена тромболітична терапія, Олексій Полковніков (лікар-нейрохірург), Оксана Старцева Оксана Старцева (лікарка-неврологиня)

#тромболізис #неврологія #інсульт #9міськалікарня #9міськалікарнязапоріжжя #неврологічневідділення #медициназапоріжжя