Ви зараз переглядаєте Тромболізис рятує життя пацієнтів

Тромболізис рятує життя пацієнтів

  • Категорія запису:Новини

Наростаюча частота ішемічного інсульту і його «омолодження», в кінцевому підсумку призводять до вкрай несприятливих соціально-економічних наслідків, змушують переглянути традиційну технологію лікування і реабілітації пацієнтів з цим важким захворюванням.
Як небезпечний інсульт – відомо багатьом. Але далеко не всі з нас знають, що результат хвороби багато в чому залежить від правильності і своєчасності надання допомоги. Справа в тому, що клітини мозку не гинуть відразу. У зоні ядра ішемії вони залишаються життєздатними протягом 6-8 хвилин, а в прилеглих ділянках, які називаються «ішемічної півтіні», – 3-6 годин, а іноді і кілька діб. І якщо в цей період кровотік буде відновлений, відновлять свої функції і нейрони.
Нові підходи до лікування ішемічного інсульту, перш за все, включають застосування сучасних високоефективних методів реперфузії речовини головного мозку в перші години захворювання за допомогою відновлення кровотоку в окклюзирована посудині, що дозволяє запобігти або мінімізувати обсяг і тяжкість ураження головного мозку.

Тромболітична терапія, що проводиться за допомогою рекомбінантного тканинного активатора плазміногену (алтеплаза), є найбільш ефективним методом терапії при ішемічному інсульті (клас I, рівень доказовості А).
Найбільш ефективний цей метод в перші години після події інсульту (до 4,5 годин), на більш пізніх термінах його не використовують.
В період з 02.03.2021 по 03.03.2021 було проведено 3 тромболізису. Важкі пацієнти, у яких був підтверджений ішемічний інсульт, потрапляли в терапевтичне вікно з тривалістю до 4,5 годин, отримували тромболізис.
Результат проведеної терапії показав наступне: стан хворих в наступні дні значно покращився, відновлювалися мозкові функції, швидко регресувати симптоматика інсульту, і це важливо вплинуло на якість життя пацієнтів.
Завдяки тромболізису, лікарям-неврологів вдається швидко досягти ефекту в лікуванні інсульту, а самі пацієнти можуть розраховувати на швидке повернення до нормального життя.