Ви зараз переглядаєте У КНП «Міська лікарня №9» ЗМР відбувся захід спрямований на виявлення меланоми

У КНП «Міська лікарня №9» ЗМР відбувся захід спрямований на виявлення меланоми

  • Категорія запису:Новини

Бригада співробітників Запорізького державного медико-фармацевтичного університету із застосуванням дерматоскопів провела скринінгові огляди понад 200 пацієнтів й працівників лікарні. Фахівці виявили три злоякісних новоутворення. Цим пацієнтам запропонували звернутись до онкологів.

Галина Макуріна (завідувачка кафедри дерматовенерології та косметології з курсом дерматовенерології і естетичної медицини Запорізького державного медико-фармацевтичного університету, професорка):
«Щорічно, починаючи з 2009 року, напередодні літнього періоду, проводяться подібні «Дні боротьби з меланомою». Чому саме обрано цю пору року? Тому що навесні, із початком сонячної активності та разом із цим необережному поводженні людини на сонці, можуть виникати злоякісні новоутворення на шкірі. Слід зауважити, що кількість таких новоутворень досить суттєва від загальної кількості онкопатологій людини і становить близько 20 відсотків. Наш візит до КНП «Міська лікарня №9» ЗМР є своєрідним запобіжним заходом, котрий покликаний спрацювати на упередження проблем зі шкірою.
Ми оглядаємо, виявляємо злоякісні новоутворення та попереджаємо пацієнтів про необхідність консультації у онкологів. Людям, у яких все нормально зі станом шкірного покрову і є новоутворення не злоякісного характеру – нагадуємо про необхідність використання фотозахисних засобів напередодні літнього сезону. Також консультуємо пацієнтів щодо необхідності спостережень за наявними родимками та консультуємо.
Слід сказати, що візит до міської багатопрофільної лікарні не випадковість. Ми прекрасно розуміємо, що лікарі медзакладу тяжко працюють та інколи просто не мають часу аби звернутись до спеціалістів-дерматовенерологів. Нашу бригаду дуже гостинно зустріли та надали всебічну підтримку щодо організації оглядів. Загалом попрацювали плідно.»

Олексій Рясний (заступник медичного директора з хірургічної допомоги КНП «Міська лікарня №9» ЗМР):
«Дякуємо представникам Запорізького державного медико-фармацевтичного університету за надану можливість скринінгу. Важливість подібних профілактичних оглядів важко переоцінити, тому, ми із розумінням поставилися до цього питання й запропонували пройти обстеження не лише пацієнтам, а й співробітникам. Сподіваємося, у подальшому наша співпраця стане традицією.»

На фото: скринінгова бригада у складі завідувачки кафедри дерматовенерології та косметології з курсом дерматовенерології і естетичної медицини Запорізького державного медико-фармацевтичного університету, професорки Галини Макуріної, кандидата медичних наук, доцента кафедри Анатолія Головкіна, докторки філософії, асистентки кафедри Лілії Чернеди та заступник медичного директора з хірургічної допомоги КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Олексій Рясний.