Ви зараз переглядаєте Шкідливі звички та їх вплив на з доров’я людини

Шкідливі звички та їх вплив на з доров’я людини

  • Категорія запису:Новини

Шкідливі звички є у кожної людини. Деякі з них відносно безпечні для здоров’я і життя, а інші – прямий шлях жити неповноцінно і не дуже довго.

        Істотно погіршують якість життя людини залежність від комп’ютера або смартфона, шкідливе харчування, звичка не висипатися, ігроманія, безладне статеве життя, безконтрольне вживання ліків …

         Критично небезпечні звички завдають серйозної шкоди якості життя, викликають втрату потенціалу і мотивації, передчасне старіння і придбання різних захворювань. Це – куріння, вживання спиртних напоїв, наркотиків, токсичних і психотропних речовин.

 

       Алкоголь належить до групи нейродепрессантів – речовин, через які зменшується надходження кисню в головний мозок, і, як наслідок, зниження активності мозку, а у важких випадках – розвиток алкогольного недоумства. Також відзначається порушення діяльності практично всіх систем організму і зменшення терміну життя на 15-20 років.

 

        Куріння може здатися більш нешкідливою звичкою, ніж вживання алкоголю. Насправді ж це одна з форм токсикоманії, що викликає хронічне отруєння організму людини, розвиваючи психічну і фізичну залежність.

        Згодом можливий розвиток таких захворювань, як астма, рак, підвищується ризик інфарктів та інсультів, зниження мозкової і сексуальної (особливо у чоловіків) активності, зміна смакових відчуттів. Мінус 10 років життя.

Перехід на електронні сигарети анітрохи не знімає проблеми, а тільки посилює їх, тому що з парою нікотин моментально потрапляє в кров, концентрація канцерогенних речовин в них в 10 разів вище, ніж в звичайних сигаретах, а формальдегід в їх складі може призвести до отруєння з летальним результатом.


         Нарешті, сама нещадна і страшна за своєю дією на людину хвороба, яку багато хто вважає звичкою, – вживання фармакологічних препаратів, більш відомих як наркотики.

Незалежно від способу введення речовини в організм, всі наркотики завдають особливо небезпечної шкоди нервовій та імунній системам, печінці, серцю, легеням.


         Куріння наркотичних речовин сприяє утворенню хронічного бронхіту, раку легенів, порушення імунітету, серцево-судинної недостатності, аритмії, інтоксикації печінки …

       При внутрішньовенному введенні препаратів вкрай високий ризик захворювання на СНІД, гепатит (В і С).

        Летючі наркотично діючі речовини (інгалянти) сприяють уповільнення розумового розвитку людини, руйнують діяльність кори головного мозку, пошкоджують всі органи і тканини організму.

        Всі наркотичні речовини негативно позначаються на наступних поколіннях батьків-наркоманів.

Кожен прийом наркотиків може стати останнім.

 

На формування шкідливих звичок впливають багато чинників: особистість людини, її темперамент, соціальне оточення, а також психологічна атмосфера, в якій вона знаходиться. Тому слід ретельно вибирати ваше оточення, а також оточення ваших дітей.


 Пам’ятайте, що шкідливі звички завдають шкоди не тільки вам, але і вашим близьким.