Ви зараз переглядаєте Євген Старцев: “Щороку у відділенні Мікрохірургії ока ми робимо до 1000 операцій з видалення катаракти”

Євген Старцев: “Щороку у відділенні Мікрохірургії ока ми робимо до 1000 операцій з видалення катаракти”

  • Категорія запису:Новини
Катаракта – це захворювання очей, під час котрого кришталик втрачає свої звичні властивості — передусім втрачає свою прозорість. Зір поступово починає погіршуватись, зображення предметів стає каламутним і розпливчастим, наче перед очима з’явилося запотіле скло.
“Якщо нічого не робити, катаракта поступово “дозріває” і може призвести до повної втрати зору”, – каже завідувач відділенням мікрохірургії ока КНП “Міська лікарня №9” ЗМР Євген Володимирович Старцев.
Основними ознаками розвитку катаракти є:
погіршення зору у сутінках
спотворення зображення
темні плями перед очима
легка біла пелена
зниження гостроти зору, в далеких стадіях до предметного зору або світловідчуття
при швидкому прогресуючому помутнінні та набуханні кришталика нерідко спостерігається гостре підвищення внутрішньоочного тиску, що супроводжується сильними болями в оці
поява або збільшення короткозорості при ущільненні та помутнінні ядра кришталика (ядерна катаракта)
Діагностика катаракти
Після ретельного збирання анамнезу (історії захворювання пацієнта) проводяться інструментальні та апаратні дослідження. У ході діагностики визначається гострота зору, вимірюється внутрішньоочний тиск і периферичне поле зору, довжина ока та заломлююча здатність рогівки, по можливості, проводиться офтальмоскопія (огляд очного дна). Для уточнення стану зорової системи можна провести понад 100 тестів. Комплексне обстеження зору дозволяє не лише діагностувати катаракту, а й розрахувати параметри штучного кришталика, який буде імплантовано в око під час проведення операції. Повна діагностика з використанням сучасної апаратури займає близько півтори години. Вона абсолютно безболісна для пацієнта, більшість тестів проводиться безконтактно. Чим раніше виявлено катаракту, тим краще. Тому після 35–40 років ми радимо проходити профілактичне обстеження регулярно — один раз на рік для того, щоб своєчасно ухвалити рішення щодо видалення катаракти.
Для лікування катаракти застосовують два методи: консервативний та хірургічний.
Консервативний метод лікування можна використовувати на початковій стадії захворювання, коли шляхом медикаментозного регулювання хімічного складу кришталика можна призупинити прогресування локальних помутнінь. Призначаються очні краплі, що містять вітаміни та мікроелементи (Офтан катахром, Тауфон, Кларастіл, Катаксол, Квінакс, Таурін).
Хірургічний метод лікування – метод радикальний, проте найбільш правильний. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, операція із заміни кришталика займає перше місце відновлення втрачених функцій. Тобто вона дозволяє набути 100%-го зору (при хорошому стані сітківки й зорового нерву) і повернутися до звичного способу життя.
Переваги методу факоемульсифікації
Переваги цієї методики в тому, що це найменш травматичний спосіб лікування катаракти на сьогоднішній день, оскільки всі маніпуляції виконуються через мікророзріз. При цьому не потрібно накладання швів, а отже, загоєння тканин ока відбувається дуже швидко, і зорові функції відновлюються буквально за добу. Крім того, цей метод дозволяє оперувати катаракту в будь-якій стадії і тепер не потрібно чекати поки вона «дозріє». Тим більше що «перезріла катаракта», тільки ускладнить хід операції. Ще однією безперечною перевагою факоемульсифікації є те, що операцію можна проводити амбулаторно, тобто пацієнт того ж дня йде додому.
“Ультразвукова факоемульсифікація катаракти з імплантацією гнучкої інтраокулярної лінзи наразі є – золотим стандартом у сучасній офтальмології, – розповідає завідувач відділенням мікрохірургії ока КНП “Міська лікарня №9” ЗМР Євген Володимирович Старцев. – У нашому відділенні, колись вперше в Запорізькій області, успішно здійснено імплантацію штучного кришталика. Більше десяти років ми не лише впроваджуємо найсучасніші технології видалення помутнілого кришталика методом факоемульсифікації, а й постійно вдосконалюємо свої знання. Зараз ми можемо запропонувати пацієнтові лише найкращі інтраокулярні лінзи, одноразові сертифіковані витратні матеріали відомих світових виробників: ALCON, BAUSH&Lomb, HANITA, CLARE, AJL, ABBOT. Загалом проводимо до 1000 операцій за рік, які відбуваються під крапельною анестезією, що дає можливість хворому легко її перенести та швидше повернутися до звичного життя”.

Отже, якщо ви відчуваєте симптоматику, притаманну до катаракти — мерщій до спеціалістів нашої лікарні.
За додатковою інформацією звертайтесь за телефонами:
224-57-31 (реєстратура)
283-30-15 (офтальмологічне відділення поліклініки)
«Відділення мікрохірургії ока»
283-30-43 (пост)
224-37-44 (ординаторська)
224-37-76 (завідувач відділенням)