Ви зараз переглядаєте Ігор Григор’єв: «Хворобу Вернейля не можна ігнорувати»

Ігор Григор’єв: «Хворобу Вернейля не можна ігнорувати»

  • Автор запису:
  • Категорія запису:Новини

6 червня – Всесвітній день обізнаності про хворобу Вернейля. Це захворювання відоме ще під народною назвою – «суче вим’я». Йдеться про гнійне запалення потових залоз, яке найчастіше виникає в пахвовій западині, рідше – в паху, біля ануса чи в ділянці статевих органів.

«Це складна проблема, і дуже болісна для пацієнта – як фізично, так і психологічно. Люди часто соромляться, відкладають візит до лікаря, а даремно», – розповідає Ігор Володимирович.

Що провокує захворювання?
«Раніше винуватцями вважали попрілості чи діабет. Сьогодні ми точно знаємо, що на першому місці – це мікротравми від гоління. Через них бактерії, зазвичай стафілококи, проникають у потову залозу й викликають запалення. А якщо ще й користуватись антиперспірантами, піт не виходить назовні — це створює ідеальні умови для розвитку інфекції», – пояснює лікар-хірург, завідувач хірургічного відділення №1 (поліклініки) КНП “Міська лікарня №9” ЗМР Ігор Григор`єв.

Як відрізнити гідраденіт від звичайного фурункула?
«Насамперед – за кольором і болем. Гідраденіт має багряно-синюшний відтінок, дає високу температуру й може перерости у флегмону, а це вже загроза для життя. Не намагайтеся видавлювати чи прогрівати – це дуже небезпечно», – застерігає завідувач відділення.

Що робити при перших симптомах?
«Обробіть уражену ділянку антисептиком, накладіть мазь (наприклад, “Левомеколь”) і терміново звертайтесь до лікаря. У простих випадках ми обмежуємось антибіотиками, а якщо форма ускладнена – потрібне хірургічне втручання. Післяопераційне лікування – перев’язки, контроль, можливо імунокоригуюча терапія», – пояснює Ігор Григор’єв.

Чи можна попередити?
«Так, профілактика – важлива. Голіть з обережністю, не використовуйте парфумерні засоби після гоління, дотримуйтесь гігієни, стежте за імунітетом і харчуванням. Особливо допомагають продукти, багаті на йод і вітаміни C та D», – радить лікар.

Коли звертатися до лікаря?
«Я завжди кажу: краще – раніше. На початковій стадії можна обійтися без операції. А головне – не терпіти біль і не соромитись. Лікарі не засуджують, вони допомагають. І чим раніше ви звернетесь, тим легше ми впораємось із проблемою», – підсумовує Ігор Володимирович.

Зверніться до хірургів або дерматологів КНП «Міська лікарня №9» ЗМР за перших ознак запалення!

Call-центр: (096) 760-03-03 | (050) 760-03-03

Профілактика, турбота про себе і своєчасна медична допомога — найкраща зброя проти гідраденіту!