Ви зараз переглядаєте Інтервали між донаціями: як часто можна здавати кров?

Інтервали між донаціями: як часто можна здавати кров?

  • Категорія запису:Новини

Увага! Наразі для потреб лікування пацієнтів вкрай необхідна достатня кількість 0(І) негативної групи крові. Шановні донори, якщо маєте таку групу – будь ласка, звертайтесь до нашого відділення!

Здавати кров не лише почесно, але й корисно для здоров’я, проте лише в тому випадку, якщо ви дотримуєтеся певних правил. Лікарі розробили рекомендації щодо інтервалів між здачами крові та плазми, щоби не нашкодити здоров’ю донорів.

Кількість регулярних донацій крові на рік у чоловіків і жінок не перевищує 6 із мінімальною перервою між стандартними донаціями у 60 днів. Аби запобігти розвитку залізодефіцитної анемії, регулярних донорів обстежують за показником умісту феритину (у нормі не менше 15 мкг/л).
Кількість регулярних донацій плазми, що заготовлюють методом аферезу, не повинна перевищувати 26 процедур на рік з інтервалом, тривалістю не менше 14 днів.

Після здачи крові повинно пройти не менше 60 днів, перш ніж донор зможе знову піти на процедуру. Доведеться чекати не менше 30 днів, аби знову можна було здавати плазму. Після здачі плазми не менше 14-ти днів до наступної донації.

Слід пам’ятати, що кожна донація крові тимчасово знижує рівень гемоглобіну у крові — таке «розвантаження» навіть здатне принести користь. Проте донорам особливо важливо споживати достатньо заліза — це турбота і про ваше власне здоров’я, і про можливість допомагати іншим. Окрім того, регулярне донорство дозволяє безплатно перевіряти свій рівень гемоглобіну — скажімо, якщо він знизився через хворобу, її вийде виявити на ранній стадії.

Якщо під час огляду перед донацією у вас виявили занижений рівень гемоглобіну, зверніться до свого сімейного лікаря, який допоможе встановити причину анемії. Не слід приймати препарати заліза без призначення лікаря або вдаватися до неперевірених засобів народної медицини.

Кров треба постійно! Один донор за процедуру може врятувати до трьох життів. Сама донація займає до десяти хвилин, але має вкрай потужний результат!

Сумніваєтеся та хочете уточнити інформацію – телефонуйте й ми розповімо всі деталі…

Відділення трансфузіології КНП «Міська лікарня №9» ЗМР:
+380612243779
або +380977987619

Прийом донорів: вівторок, середа, четвер з 8:30 до 10:30