Ви зараз переглядаєте Історія одного пацієнта

Історія одного пацієнта

  • Категорія запису:Новини

Біда увірвалася у життя Юрія Григоровича раптово, та, як кажуть, у зовсім незручний момент. 31 грудня минулого року у чоловіка виник сильний головний біль й він втратив свідомість…Швидкою допомогою пацієнта було транспортовано до КНП “Міська лікарня №9” ЗМР з підозрою на інсульт.

«При надходженні було проведено стандартне обстеження, котре включає КТ головного мозку, КТ-ангіографію брахіоцефальних та церебральних артерій та встановлений грізний діагноз – аневризматичний субарахноїдальний крововилив внаслідок розриву мішотчатої аневризми гирла лВМА, асимптомна мішковидна аневризма біфуркації правої середньої мозкової артерії», – розповідає каже лікар-нейрохірург КНП «Міська лікарня №9» ЗМР, доцент кафедри нейрохірургії ЗДМФУ, кандидат медичних наук Олексій Юрійович Полковніков.

Лікарі прекрасно розуміли, що якщо аневризма розірветься повторно, то наслідки можуть бути фатальними. Тому пацієнтові в ургентному порядку було проведено операцію -ендоваскулярна емболізація мішотчатої аневризми гирла лВМА.

«Операція відбулась вдало, а післяопераційний період без ускладнень. По завершенню гострого періоду крововиливу Юрій Григорович був виписаний додому з рекомендацією контрольної ангіографії та вирішенням питання оклюзії асимптомної аневризми правої середньої мозкової артерії з важкою анатомічною будовою», – каже Олексій Полковніков.

За словами лікаря-нейрохірурга, проблемою складних аневризм є анатомія останніх, відходження великих гілок церебральних артерій безпосередньо з тіла аневризми, що ускладнює, а в деяких випадках не дозволяє провести безпечну оклюзію останніх. Завдяки наявності ангіографа, оснащеного робочою станцією з нейропакетом та можливістю тривимірної реконструкції зображень, було обрано оптимальну методику ендоваскулярної емболізації асимптомної аневризми зі стент-підтримкою.

«Оперативне втручання відбулось за планом. Юрій Григорович виписаний додому у гарному настрої та з можливості подальшого повноцінного життя. Хочу наголосити, що у КНП “Міська лікарня №9” ЗМР функціонує комплексний інсультний центр на базі котрого надається допомога при всіх видах судинної патології головного мозку з застосуванням ендоваскулярних та мікронейрохірургічних методів», – додав Олексій Полковніков.

За довідками звертайтесь за телефоном:
+30 (066) 289-00-14

Якісна медична допомога – пріоритет роботи КНП «Міська лікарня №9» ЗМР, а двері нашого медзакладу відкриті для всіх!

(підпишіться на наші сторінки у Instagram та Facebook, аби отримувати сповіщення про нові публікації та відео)