Ви зараз переглядаєте 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом

  • Категорія запису:Новини

Україна сьогодні посідає одне з перших місць серед країн Європейського регіону за кількістю ВІЛ-позитивних осіб.

Епідемія ВІЛ-інфекції в Україні на сучасному етапі характеризується переважним ураженням осіб працездатного віку. І якщо 20 років тому переважна більшість пацієнтів – це були активні споживачі ін’єкційних наркотиків, то сьогодні ВІЛ-інфекція поширюється переважно статевим шляхом.

Що таке ВІЛ і СНІД?
ВІЛ – вірус імунодефіциту людини. Цей вірус вражає певні клітини імунної системи (СD-4), які захищають організм від різноманітних інфекцій, і приводить до розвитку СНІДу.

СНІД (синдром набутого імунодефіциту) – це комплекс захворювань, котрі розвиваються внаслідок руйнування вірусом (ВІЛ) імунної системи людини. Цей вірус може жити в організмі людини багато років, не викликаючи жодних симптомів. Більше того, він може передаватися іншим людям, перш ніж з′являться якісь ознаки захворювання.

Як захистити себе?
Способи запобігання інфікуванню ВІЛ базуються на знанні шляхів передавання вірусу.

Шляхи передавання ВІЛ:
– «кров у кров» – способи профілактики: використання індивідуальних стерильних голок і шприців для ін′єкції; стерилізація обладнання для ін′єкцій, пірсингу, татуювань. Ні – наркотикам! Під їх впливом людина втрачає контроль, а це звичайна ситуація для використання одного шприца цілою групою наркоманів, серед яких часто виявляються ВІЛ-позитивні особи;
– «статевий шлях передавання» – способи профілактики: постійний статевий партнер, взаємне зберігання вірності, захищені статеві стосунки. Періодично проходьте обстеження на ВІЛ та захворювання, що передаються статевим шляхом. У разі, коли у парі один з партнерів заражений, неінфікованому сексуальному партнерові показано проходження антиретровірусної терапії;
– «від матері до дитини під час вагітності, пологів та грудного вигодування». Способи профілактики: антиретровірусне лікування матері під час вагітності та пологів, кесарів розтин, штучне вигодовування.

Зараз в Україні немає проблем з лікуванням. Кожний ВІЛ-позитивний українець може отримувати лікування безкоштовно. Слід пам’ятати, що головне у подоланні хвороби – виявити й привести на лікування всіх, хто живе з ВІЛ.

Уникаючи ризикованої поведінки, кожна людина грає вирішальну роль у боротьбі з епідемією ВІЛ-інфекції, перешкоджаючи їй шлях.

Давайте будемо відповідально ставитись до свого здоров’я і життя, а також дбати про здоров’я рідних і близьких!