Ви зараз переглядаєте 1 жовтня – День захисників та захисниць України

1 жовтня – День захисників та захисниць України

  • Категорія запису:Новини

Свято було затверджене указом Президента України Петра Порошенка від 14 жовтня 2014 року та мало назву «День захисника України». Починаючи з 2015 року День захисника України оголошений державним святом. Пізніше Президент України Володимир Зеленський підписав Закон про перейменування свята на «День захисників і захисниць України». День захисників і захисниць України перенесли на 1 жовтня з 14 жовтня, оскільки він пов’язаний з українськими військовими традиціями вшанування Дня Покрови Пресвятої Богородиці (за григоріанським календарем з 1 вересня 2023 року святкується 1 жовтня).

Для українців це свято має велике значення. Сьогодні, коли наша національна свідомість щодня тільки зростає, нам як ніколи раніше варто пам’ятати й ціну того, що за що бореться український народ. Наша земля прийняла на себе удар російської армади і зуміла дати гідну відсіч загарбникам, показавши, що тут мешкають патріоти, які стоятимуть на смерть за свою Батьківщину.
Жодні тортури та муки, ніякі звірства рашистських катів не зуміли зламати волю захисників і захисниць. Наш народ пам’ятає тих, хто гідно пройшов важке випробування, мужньо захищаючи від загарбників свій рідний край. Подвиг визволителів назавжди залишиться взірцем вірного і чесного служіння рідній Батьківщині, своєму народові. Пам’ять про них – вічна!

Ми схиляємо голови перед захисниками і захисницями, чия боротьба і героїзм сприяють звільненню України від російських загарбників саме в ці хвилини. Дякуємо за вашу відвагу, безстрашність та незламність!
Бажаємо кожній родині – здоров’я, добробуту, тепла й затишку, а найголовніше — Миру та віри у те, що завтрашній день буде світлішим і щасливим.