Зберегти жіноче здоров’я дуже непросто. Щодня безліч факторів впливають на стан організму жінки, тому захворювання органів репродуктивної системи можуть виникнути у будь-якому віці. Запобігти багатьом патологіям допоможе грамотна профілактика.
Для попередження розвитку серйозної патології важливо якомога раніше виявити гінекологічні захворювання. Обов’язково слід звернутися до лікаря, якщо з’явилися такі симптоми:
– кровотечі у середині циклу;
– часті сечовипускання;
– біль у тазовій ділянці;
– кровотечі під час або після статевого акту;
– свербіж, печіння, почервоніння, набряк у піхві;
– біль або дискомфорт під час статевого акту;
– порушення менструального циклу.
Найпоширеніший міф серед жінок – що гінекологічні онкозахворювання вражають людей старшого віку. Однак зараз спостерігається зростання кількості ракових захворювань і молодих дівчат. Наприклад, зараз рак шийки матки переважно зустрічається у жінок до 35 років.
В основному гінекологічні раки можуть виникати в ділянці шийки матки, слизової оболонки матки, в тілі яєчників, в ділянці вульви. Також зустрічається рак ендометрію, рак піхви, рак молочної залози. Найпоширеніший у тому числі – це рак шийки матки.
Ризику захворювання на рак шийки матки схильні жінки з надмірною вагою, з ожирінням. Також ризику захворіти на гінекологічний рак схильні жінки з безладними статевими зв’язками.
Провідним чинником, який сприяє зростанню пухлинних клітин, вважається гормональний дисбаланс. Зазвичай це порушення концентрації естрогенових чи гестагенових гормонів. Через надлишок естрогенів прискорюється процес розмноження та зростання клітин. Це може призвести до трансформації клітин на рак. Але це не єдина причина, а лише один із чинників. Також до розвитку раку шийки матки може призвести вірус папіломи людини.
Під час скринінгових оглядів у жінки береться онкологічний мазок. Також під час таких оглядів обов’язково перевіряються молочні залози. Справа в тому, що рак яєчників та рак матки можуть давати метастази саме у молочні залози. Усі органи людини взаємопов’язані між собою, і не можна розглядати їх окремо, як самі собою існуючі органи. Також взаємопов’язана між собою і репродуктивна система людини. Потрібно обов’язково регулярно проходити мамографію.
Для профілактики необхідно:
– регулярно проходити планові огляди гінеколога навіть якщо немає скарг;
– дотримуватись правил гігієни;
– уникати переохолодження;
– використовуйте надійні засоби контрацепції;
– не займатися самолікуванням;
– не забувайте проходити регулярні обстеження у поліклініці та жіночій консультації за місцем прикріплення.
У гастрохірургічному відділенні КНП «Міська лікарня №9» ЗМР лікарі-гінекологи вже кілька років успішно займаються терапією, діагностикою та профілактикою жіночого здоров’я. Грамотні та уважні фахівці допоможуть вам розібратися з розладом менструального циклу, підібрати методи індивідуальної контрацепції або підготуватися до вагітності, за показаннями може бути виконане оперативне лікування.
Багато жінок думають, якщо нічого не турбує, то немає сенсу звертатися до лікаря. Це неправильна позиція! Відвідувати лікаря-гінеколога необхідно як мінімум раз на рік (а краще – два) навіть за гарного самопочуття.
Жіноче здоров’я – запорука гарного самопочуття! Жінки повинні пам’ятати, що у збереженні репродуктивного здоров’я велику роль відіграє здоровий спосіб життя, правильна статева поведінка, профілактика абортів.
Пам’ятайте – будь-якому захворюванню легше запобігти, ніж лікувати.
Отже, сьогоднішній день – чудова нагода жінкам згадати про себе та про своє жіноче здоров’я!
Контакти:
+38(096) 653-00-53 (08:00-16:00)
+38(096) 151-17-41 (в.о. завідуючого відділенням)
+38(066) 220-018-88 (лікар-гінеколог)
На фото: лікарі-гінекологи КНП «Міська лікарня №9» ЗМР – Ніна Ігорівна Скирта, Олексій Йосифович Кулешов, Ліана Валентинівна Фоменко (зліва направо)