Ви зараз переглядаєте 10 листопада – Всесвітній день кератоконуса

10 листопада – Всесвітній день кератоконуса

  • Автор запису:
  • Категорія запису:Новини

Кератоконус ока – це прогресуюча дегенерація рогівки, що призводить до зміни її форми на кшталт конуса. У результаті розвиваються грубі порушення зорових функцій.

«В основі захворювання – незапальне ураження рогівки, що характеризується витонченням, розслабленням та подальшим випинанням центральних зон. До слова, кератоконус часто зустрічається у людей молодого та працездатного віку», – розповідає лікарка-офтальмологиня КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Олеся Ігорівна Склярова.

Симптоми розвитку кератоконусу:
– погіршення (затуманювання) зору;
– гострота зору знижується дуже швидко, очам постійно потрібний відпочинок;
– зір спотворюється як за діагнозу астигматизм;
– підвищення чутливості до світла;
– утруднення водіння автомобіля у вечірній та нічний час доби через появу різних оптичних ефектів, таких як неправильне проходження променя від зустрічних фар, поява свічення навколо них тощо;
– неможливо скоригувати спотворення зору за допомогою носіння окулярів, контактних лінз;
– хворі скаржаться на такі симптоми, як наявність світлих кіл та засвітів увечері та вночі;
– на тяжких стадіях захворювання проявляється видиме неозброєним оком випинання рогівки у формі конуса.

Крім уродженого кератоконуса, існує і набутий. Як правило, він пов’язаний із патологією ендокринної системи.

«Сучасні методи обстеження та лікувальної корекції дозволяють вже на ранніх стадіях рогівкової дегенерації досягти стабілізації ектатичного процесу та покращення гостроти зору. Нові способи лікування кератоконуса демонструють добрі терапевтичні результати», – додає лікарка-офтальмологиня.

За результатами виконаних діагностичних заходів та аналізів лікарями приймається рішення про те, якими методами потрібно впоратися з хворобою. Вибір методики, як і корекції зору, залежить від стадії захворювання та індивідуальний у кожному конкретному випадку.

За словами Олесі Склярової, потрібно пам’ятати, що особливості перебігу захворювання вимагають обов’язкового регулярного спостереження у лікаря офтальмолога! Своєчасна консультація повинна запобігти негативним наслідкам для вашого здоров’я!