Ви зараз переглядаєте 11 грудня – Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

11 грудня – Всесвітній день хворого на бронхіальну астму

  • Категорія запису:Новини

Бронхіальна астма – це хронічне запальне захворювання дихальних шляхів, що проявляється нападами задишки, які часто супроводжуються кашлем і можуть переростати в напади ядухи. Це відбувається через те, що дихальні шляхи надмірно реагують на різні подразники. У відповідь на подразнення вони звужуються і виробляють велику кількість слизу, що порушує нормальний потік повітря при диханні.

«Людина, що хворіє на бронхіальну астму, починає реагувати на те, на що звичайні, здорові люди не реагують: на пилок дерев, домашній пил, шерсть тварин, деяку їжу, ліки тощо. Іноді причину астми встановити дуже важко чи навіть неможливо», – розповідає завідувачка терапевтичним відділенням №1 (поліклініки) КНП «Міська лікарня №9» ЗМР, лікарка-пульманологиня Олександра Михайлівна Зиль.

Що сприяє розвитку захворювання:
– несприятлива екологія;
– надмірне використання миючих засобів;
– аерозолів;
– куріння;
– інфекції;
– хронічні захворювання дихальних шляхів;
– будь-яка форма алергії.

«Бронхіальна астма значно знижує якість життя людини, особливо у разі неадекватного лікування, і може призвести до інвалідизації та передчасної смерті від ускладнень», – підкреслює лікарка-пульманологиня вищої категорії Олександра Зиль.

Правильне і своєчасне лікування дозволяє людині жити повноцінним життям. Астму не можна вилікувати остаточно, але завдяки належним діагностиці та лікуванню (зокрема, застосуванню інгаляційних кортикостероїдів) хворобу можна контролювати.

Профілактика астми:
– уникати сирості;
– намагатись усунути з навколишнього середовища хворого небезпечні алергени та професійні шкідливі фактори;
– регулярна санація носоглотки;
– своєчасне лікування респіраторних захворювань та бронхітів;
– дотримання протипоказань при проведенні профілактичних щеплень;
– грудне вигодовування новонародженого.

З астмою можна жити, а якість життя залежить від Вашої уваги до себе. В Україні ліки проти бронхіальної астми хворі одержують за програмою «Доступні ліки».

Консультацію лікаря-пульмонолога можливо одержати за направленням сімейного лікаря у КНП «Міська лікарня №9» ЗМР.