Всесвітній день проти болю – особлива дата, присвячена найважливішій проблемі охорони здоров’я. У світі безліч людей, які страждають від різних недуг, а біль – супутниця мільйонів людей з різними захворюваннями.
Біль – це неприємне чи болісне відчуття, переживання фізичного чи емоційного страждання. Служить захисним сигналом реального чи передбачуваного ушкодження тканин або психологічного неблагополуччя, також може бути викликана порушеннями у роботі нервової системи. Виступає одним із симптомів низки захворювань.
2004 року Всесвітня організація охорони здоров’я виступила з ініціативою проведення першого Всесвітнього дня боротьби проти болю, що відзначається 11 жовтня. Цей день має на меті привернути увагу світової громадськості до невідкладної потреби забезпечити кращі можливості знеболювання для людей.
У всьому світі величезна кількість людей страждає від болю, у тому числі – пацієнти, хворі на рак та СНІД. Фахівці попереджають: недооцінювати біль не можна,адже больовий синдром без лікування може обернутися найнесподіванішими наслідками.
Міжнародна асоціація з вивчення болю піднімає рівень розуміння болю у всьому світі та сприяє його визнанню як важливої проблеми охорони здоров’я. При тому, що небагато людей гине від болю, мільйони гинуть із болем та ще більше живуть із нею.
Хронічний біль є однією з найбільш недооцінюваних проблем охорони здоров’я у сьогоднішньому світі. Вона значно впливає на якість життя хворих та є однією з основних проблем системи охорони здоров’я у світі.
Згідно зі світовою статистикою, нині один із п’яти жителів Землі щодня змушений долати сильний чи помірний біль. Кожен третій, в результаті, неспроможний вести самостійний спосіб життя. Приблизно 60-70% людей, які страждають на хронічні болі обмежені у своїх можливостях (або зовсім їх позбавлені) до фізичних вправ, нормального сну, виконання домашньої роботи, участі в суспільному житті, водінню автомобіля, прогулянкам або сексуальним відносинам та ін.
Сьогодні ми хочемо нагадати про те, що потрібно берегти себе та уважно ставитися до будь-яких фізіологічних проявів, включаючи больовий синдром.
Пам’ятайте, що недооцінювати біль не можна, без своєчасного звернення за допомогою, він може обернутися найнесподіванішими наслідками!