Ви зараз переглядаєте 11 лютого – День хворого

11 лютого – День хворого

  • Категорія запису:Новини

Напевно, всі знають про те, що 7 квітня святкується день здоров’я, а в третю неділю червня традиційно всі медичні працівники відзначають своє професійне свято. Виявляється, у наших пацієнтів також є своя пам’ятна дата. 11 лютого у міжнародному календарі позначено як Всесвітній день хворого. Цей захід спрямований на підтримку людей, які потрапили до категорії хворих.

Всесвітній день хворого було започатковано 13.05.1992 з ініціативи 264-го Папи Римського Івана Павла II. У ході послання він заявив про свої наміри та про мету свята – привернення уваги на необхідність кращого догляду за хворими, полегшення їхніх страждань.

Цей день покликаний нагадати про важливість психологічної підтримки хворої людини. Саме психогенний фактор багато в чому визначає його стан, самопочуття та показники здоров’я. Хвора людина потребує розуміння, співчуття, співпереживання, спокійного та доброзичливого ставлення. Надмірні переживання, емоції та сльози діють гнітюче, як і інша крайність – байдужість, відстороненість, холодність.

Важливо пам’ятати, що будь-які зміни в настрої хворої людини обумовлені поганим самопочуттям: бажано сприймати всі прояви спокійно, з розумінням.
Поряд з цим, не можна дозволяти хворій людині маніпулювати своєю хворобою. У такій ситуації важливо виявляти спокійну твердість. Попри можливі образи та незадоволення, це дасть відчуття безпеки.

Безумовно, цього дня на слова подяки заслуговують медичні працівники. Важко переоцінити важливість тієї ролі, яку вони грають в охороні, підтримці гарного самопочуття та якнайшвидшому одужанні пацієнтів. Крім психологічної підтримки, ключовим фактором успішного одужання є якісне медичне обслуговування.

Тож, колектив КНП «Міська лікарня №9» ЗМР бажає вам міцного здоров’я! Ми щодня робимо все можливе, аби вам допомогти!