На думку лікарів-офтальмологів, «День різнокольорових очей» – важливе та потрібне свято.
«Частина того, що робить гетерохромію (відмінність кольору райдужної оболонки очей) такою разючою, полягає в тому, що вона насправді рідкісна! Люди походять із усіх верств суспільства, і ні в кого немає абсолютно однакового забарвлення. Чим більше ми можемо відзначати дрібниці, які роблять інших унікальними, тим більше ми можемо приймати відмінності, які є у нас самих», – каже лікарка офтальмологічного відділення (поліклініки) КНП «Міська лікарня №9» ЗМР – Людмила Миколаївна Самойленко.
Гетерохромію поділяють на часткову та повну, а також на генетичну та набуту. Часткова – колір частини райдужної оболонки відрізняється від основного її кольору. Повна – два ока однієї людини чи тварини абсолютно різних кольорів або відтінків.
«На однаковий колір очей впливає рівномірний розподіл у них меланіну. Тому при відхиленні виникає ефект різнобарвності, причин є кілька. Основною є спадковість – 90% усіх випадків виникнення гетерохромії. Але на таку особливість можуть також вплинути механічне пошкодження райдужної оболонки ока, глаукома та наслідки після її лікування, крововиливи в очне яблуко, потрапляння в один або обидва ока сторонніх предметів, особливо металів, а також сидром Фукса, при якому запальний процес розвивається в тканинах очного яблука», – додає лікарка-офтальмологиня вищої категорії із 36 річним досвідом роботи Людмила Самойленко.
Якщо гетерохромія придбана, рекомендується звернутися до лікаря, щоб переконатися, що це доброякісний стан. Хоча переважна більшість випадків абсолютно не загрозливі, деякі можуть вказувати на пошкодження очей або наявність іншого основного захворювання. Як правило, різний колір очей не впливає на зір. Бо всі інші частини ока здорові.
У давнину люди, які не могли пояснити цю аномалію, вдавалися до примарних пояснень, що наділяли людину з гетерохромією надприродними здібностями. Сьогодні, звичайно, наше суспільство вважає це просто красивим!
Отже, «День різнокольорових очей» – ще один привід оцінити людей із цією особливістю!
Контакти:
+38 (0612) 283-30-15 (офтальмологічне відділення (поліклініки) КНП «Міська лікарня №9» ЗМР)