Ви зараз переглядаєте 13 січня відзначається Всесвітній день боротьби із депресією

13 січня відзначається Всесвітній день боротьби із депресією

  • Категорія запису:Новини

З кожним роком депресія стає все більш поширенішою, завдаючи страждань пацієнтам та їх близьким. У сучасному світі тривог та стресів необхідно обговорювати та популяризувати проблему душевного здоров’я!

«На розвиток депресивного розладу впливають як зовнішні, так і внутрішні причини (біологічні та соціальні фактори). Зараз особливо зростає частота виникнення депресій. Певною мірою це пов’язано з війною, величезним інформаційним навантаженням, зі зростанням наших нереалізованих претензій до життя й соціально-економічними катаклізмами», – розповіла психологиня відділення фізичної реабілітації КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Інна Юріївна Левданська.

Депресія спричиняє різні симптоми. Це можуть бути:

– тривалий поганий настрій й відчуття безнадії;
– втрата інтересу до всього, що раніше подобалось;
– відчуття виснаження;
– підвищена втомлюваність;
– порушення сну;
– відсутність апетиту чи статевого потягу;
– больовий синдром.

«Людина може подолати депресію самостійно. Необхідно нормалізувати рівень гормонів серотоніну та дофаміну. Для цього потрібно дотримуватись режиму сну, регулярно займатися фізкультурою та частіше бувати у світлих або яскраво освітлених місцях. Похмурі приміщення погіршують стан людини із депресією. Покращити настрій допомагає не лише дружня підтримка чи прогулянка з коханою людиною, а й правильна їжа. Серед продуктів-антидепресантів – м’ясо, банани, шоколад, каші та морська капуста», – радить психологиня Інна Левданська.

Також важливо з розумінням і часткою критичності відноситься до великого потоку суперечливої інформації! Якщо не виходить це зробити, влаштуйте собі «інформаційну дієту» і на якийсь час обмежте себе від цього потоку.

За словами Інни Левданської, якщо стан депресії триває понад двох тижнів – час звернутися за фаховою допомогою! Ви можете звернутись до свого сімейного лікаря, а він спрямує до необхідного спеціаліста. Пам’ятайте, що відсутність своєчасного терапевтичного втручання може призвести до тяжких наслідків здоров’я.

Важливо піклуватися про тих, хто страждає від цього захворювання, щоб вони могли повернутися до нормального життя і насолоджуватися ним повною мірою.