У житті українців Чорнобиль є і буде незагойною раною. Цей день вкотре нагадує про важливість особливих заходів безпеки у сфері використання мирного атома. Адже світ такий крихкий, а людство, впроваджуючи винаходи, має бути пильним, щоб не знищити планету!
День, що згуртував величезну кількість людей перед обличчям страшної біди. Силами понад 600 тисяч ліквідаторів за рекордно короткий термін, 206 днів, у 1986 році було побудовано об’єкт «Укриття». Це перша захисна споруда, котра дозволила пом’якшити згубний вплив мирного атома, що вийшов з-під контролю. Основна частина ліквідаційних робіт була виконана у 1986-1987 роках.
Деякі рятувальники працювали у радіоактивній зоні без респіраторів. Спецодяг видавався та змінювався раз на тиждень. Зупинити активне виверження радіоактивних речовин зі зруйнованого реактора вдалося лише ціною масового опромінення тисяч ліквідаторів…
Завдяки надійній підтримці та розумінню міжнародної спільноти глобального виклику, котрий випав на долю України, нам вдалося побудувати Новий безпечний конфайнмент, захисну Арку, що на 100 років захистить людство від негативного впливу 4-го зруйнованого енергоблока на життя, здоров’я людей та навколишнє середовище.
Ми глибоко вдячні всім учасникам ліквідації наслідків атомного лиха, які виявили героїзм у тих екстремальних обставинах. В скорботі схиляємо голови перед пам’яттю всіх, кого забрав Чорнобиль. Низько вклоняємося Вам, нашим сучасникам! Хай завжди поруч з вами буде людська повага за ваш життєвий подвиг!