Ви зараз переглядаєте 14 жовтня – Всесвітній день спірометрії та легеневого здоров’я

14 жовтня – Всесвітній день спірометрії та легеневого здоров’я

  • Категорія запису:Новини

Всесвітній день спірометрії почали відзначати з ініціативи одразу кількох міжнародних організацій 19 років тому як данина поваги до високоточного діагностичного методу. Дослідження проводиться перед хірургічним втручанням з метою оцінки ступеня операційного ризику, дозволяє виявляти порушення в роботі органів дихання на ранніх стадіях і встановлювати причини хронічного кашлю, задишки, хрипів, а також необхідне для отримання інформації про вплив інших захворювань на функції легень.

Тим, у кого діагностовано легеневе захворювання, спірометрія рекомендується для того, щоб оцінити ступінь тяжкості захворювання, правильно вибрати методи лікування.

За результатами спірометрії може прийматися рішення про придатність або непридатність до роботи, проводити оцінку працездатності та її тимчасову втрату.

«Спірометрія популярний та популярний метод – у відділенні КФД «Міської лікарні №9» ЗМР тільки за 9 місяців 2023 року проведено 3 309 таких досліджень», – розповідає завідувачка кабінету функціональної діагностики Карина Борисівна Лі (Карина Ли).

Суть спірометрії полягає в тому, що пацієнту подробно максимально глибоко вдихнути, а потім видихнути в спеціальну трубку (спірометр) так потужно та різко, як тільки зможе. Пристрій, з’єднаний зі спірометром, виміряє та проаналізує, який обсяг повітря і з якою швидкістю людина видихнула. Якщо показники спірометрії відрізнятимуться від нормальних, то лікар призначить подальше обстеження та лікування.
Спірометрія особливо актуальна для виявлення ранніх стадій хронічної обструктивної хвороби легень (ХОЗЛ) у курців. На початковій стадії людина не вважає себе хворою, оскільки відсутня задишка – основний симптом, який порушує повсякденну активність і змушує все ж таки звернутися до лікаря. Але на дослідженні вже видно проблеми, пов’язані з їхньою шкідливою звичкою.

«Можливо, скарги пацієнта не пов’язані з легеневими проблемами. Це також можна побачити за даними спірографії. Направляють на дослідження ревматологи, пульмонологи, кардіологи. Часто з’ясовується, що скарги на задишку викликані не легеневими проблемами, а ішемічною хворобою серця. Тоді пацієнта направляють на більш конструктивне обстеження серцево-судинної системи», – додає лікарка функціональної діагностики першої категорії Карина Лі.

Періодичне спостереження за станом легень людини дозволяє розпізнати захворювання на ранніх стадіях, від чого безпосередньо залежить успіх лікування патології органів дихання. Тому для своєчасної діагностики необхідно вчасно проходити диспансеризацію.

Спірометрія є «золотим стандартом» діагностики у пульмонології.

Не ігноруйте тривожні симптоми! Якщо після незначних навантажень виникають проблеми з диханням, якщо кашель не минає понад місяць, спостерігаються харкання кров’ю та мокротиння тривалий час – негайно до лікаря!

🩻 Кожен, хто дбає про своє здоров’я, має зробити вибір на користь профілактики захворювань, у тому числі – пройти спірометрію.

Контакти кабінету функціональної діагностики:
+38 (061) 283-30-28 (завідувачка відділення)