Ви зараз переглядаєте 14 листопада – День боротьби проти діабету

14 листопада – День боротьби проти діабету

  • Автор запису:
  • Категорія запису:Новини

Всесвітній день боротьби з цукровим діабетом щорічно відзначається 14 листопада – цього дня народився Фредерік Бантінг, який відіграв вирішальну роль у відкритті 1922 року інсуліну – ліків, які врятували життя людям, хворим на діабет.

«Діабет – це хронічна хвороба, яка виникає в тих випадках, коли підшлункова залоза не виробляє достатньо інсуліну, або коли організм не може ефективно використовувати інсулін, що виробляється ним», – розповідає лікарка-ендокринологиня терапевтичного відділення №1 (поліклініки) КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Юлія Миколаївна Куц.

Поширеність цього захворювання зростає у всьому світі. Кожен другий захворілий не знає про свій діагноз. Зазвичай самі люди не звертають уваги на тривожні сигнали, тому дуже багато залежить від спостережливості їхніх близьких.

Прояви хвороби:
– погіршення зору;
– сухість у роті;
– постійна спрага;
– часте сечовипускання (як вдень, так і вночі);
– підвищений апетит, почуття голоду, яке не минає навіть після їди;
– оніміння в руках та ногах;
– тривале загоєння ушкоджень на шкірі, навіть невеликих;
– втома без причини, загальна та м’язова слабкість, сонливість;
– різке схуднення у хворих на цукровий діабет першого типу;
– ожиріння у хворих на цукровий діабет другого типу.

«Основною причиною цукрового діабету першого типу є аутоімунний процес, викликаний збоєм імунної системи, при якому в організмі виробляються антитіла проти клітин підшлункової залози, що руйнують їх», – додає Юлія Куц.

Основними факторами, що провокують розвиток діабету другого типу є: ожиріння та схильність до діабету.
Як це не банально звучить, але найкраща профілактика цукрового діабету – здоровий спосіб життя! Це насамперед раціональне повноцінне харчування, здоровий сон, відсутність емоційних перевантажень, відмова від штучних стимуляторів (цигарки, алкоголь), регулярні фізичні навантаження, загартовування та профілактичні обстеження.

Проведення профілактичних щеплень проти бета-цитотропних вірусів (краснухи, кору, епідемічного паротиту тощо), котрі в першу чергу вражають клітини підшлункової залози, що виробляють інсулін. По можливості проводьте генетичне обстеження, якщо у вашій сім’ї є хворі на цукровий діабет.

Ретельне виконання рекомендацій щодо профілактики цукрового діабету дозволяє розраховувати на їх ефективність у 80-90% випадків у осіб з потенційним цукровим діабетом.

Будьте здорові та активні, живіть повноцінним життям!