Ви зараз переглядаєте 14 червня – Всесвітній день донора крові

14 червня – Всесвітній день донора крові

  • Категорія запису:Новини

Цей день був заснований спеціально для того, аби висловити вдячність й пошану людям, які добровільно та безоплатно здають кров, а також для залучення нових донорів.

Нагадуємо, що стати донором може будь-яка доросла людина від 18 до 60 років, яка має повну дієздатність і не має серйозних проблем зі здоров’ям.

Доведено, що дача крові в дозі до 500 мл абсолютно нешкідлива та безпечна для здоров’я людини. Тому доза 400 мл називається фізіологічною. В людини міститься в середньому близько 5 літрів крові, тобто 6-7% від ваги його тіла.

Доза кровоздавання, абсолютно нешкідливою та безпечною для здоров’я донора, є 450 мл, причому він втрачає переважно рідку частину крові – плазму, яка відновлюється протягом 18-20 годин.

Донорство, яке здійснюється під контролем спеціалістів служби крові, нешкідливе. При цьому у донорів зберігається гарне самопочуття, настрій та працездатність. Щоразу, коли донор здає кров, він ретельно обстежуються, що унеможливлює заподіяння шкоди здоров’ю самого донора та ризик передачі інфекцій пацієнтові. Водночас це є мотивацією донору вести здоровий спосіб життя.

За даними охорони здоров’я донор, який регулярно здає кров, живе в середньому на 5 років довше, оскільки омолоджується організм. Кожна донація – це почуття самоствердження та морального задоволення, підвищення стресостійкості. Не дарма кажуть здоровий як донор!

Актуальність питання та проблеми донорства крові у всьому світі тільки зростають. Тому що, чим вище рівень розвитку охорони здоров’я, тим складніші хірургічні операції можуть проводити наші лікарі, тим ширші операції та складніші технології. Це потребує дедалі більше донорської крові.

А в нашій країні, яка потерпає від війни, тим паче існує потреба донорської корові у великих масштабах.
Забезпечити достатню кількість безпечної крові можна лише шляхом її регулярного безоплатного здавання добровільними донорами…

Не залишайтеся байдужими, пам’ятайте – ваша кров може врятувати чиєсь життя!

Отже, бути донором – це почесно і корисно!

Шановні донори, щиро вітаємо вас зі святом! Ви робите ВЕЛИКУ СПРАВУ – даруєте надію на життя багатьом людям! Мира вам та добробуту на довгі роки!

Служба крові КНП «Міська лікарня №9» ЗМР чекає на Вас!