Цей День присвячений донорам — небайдужим людям, які здають свою кров для порятунку незнайомих їм людей.
У 2023 році кампанія з нагоди Всесвітнього дня донора крові проходить під девізом: “Здавайте кров, здавайте плазму крові, діліться життям і робіть це часто”. У центрі її уваги – пацієнти, які потребують переливання крові протягом усього життя, та роль, яку може зіграти кожна людина, зробивши цінний подарунок у вигляді крові чи плазми.
Переливання компонентів і препаратів крові дозволяє щорічно рятувати мільйони людських життів. Воно допомагає продовжити життя пацієнтів, які страждають від станів, що становлять загрозу для життя, і поліпшити його якість. Переливання крові і продуктів крові необхідно при проведенні складних медичних і хірургічних процедур. Воно також відіграє життєво важливу роль в галузі охорони здоров’я матерів і дітей та під час прийняття надзвичайних заходів у зв’язку з антропогенними катастрофами і стихійними лихами.
Крім того, наголошується на важливості регулярної здачі крові або плазми для створення стабільних і безпечних запасів крові та продуктів крові, доступних завжди і всім у всьому світі, щоб усі потребуючі пацієнти могли отримувати своєчасне лікування.
Аби піти на процедуру вам не потрібно здавати жодних аналізів чи приносити медичні довідки! Можете поділитися кров’ю навіть у тому випадку, якщо не знаєте свою групу. У відділенні переливання крові роблять медогляд і визначають її. Обов’язково потрібно взяти з собою документ, що посвідчує особу (паспорт громадянина України та ідентифікаційний код).
Протипоказання до донорства:
Залежно від перенесених захворювань, операцій, процедур, людина може бути недопущена до здачі крові тимчасово (тимчасове протипоказання) чи постійно (абсолютне протипоказання). Тимчасове протипоказання (тимчасове відведення від донорства) передбачає, що має пройти певний час після процедури, операції, одужання, перш ніж людина може здати кров. Абсолютне протипоказання (постійне відведення від донорства) передбачає, що людина не буде допущена до здачі крові незалежно від того, скільки часу пройшло після її одужання.
Приклади хвороб, що призводять до постійного відведення від донорства: вірусні гепатити, СНІД, носійство ВІЛ-інфекції, вроджений або набутий сифіліс, генералізований псоріаз, екземи, повна відсутність слуху та мовлення, повна сліпота, наркоманія, алкоголізм, злоякісні новоутворення. До абсолютного протипоказання призводять також оперативні втручання щодо резекції або трансплантації будь-яких органів, трансплантації будь-яких тканин.
До тимчасового відведення від донорства призводить, наприклад, нанесення татуювань або проколювання вух, щеплення (на термін від десяти днів до одного року), деякі інфекційні захворювання, у тому числі на ГРЗ (ГРВІ), оперативні втручання, у тому числі аборти, період вагітності та лактації.
Колектив КНП «Міська лікарня №9» ЗМР висловлює величезну подяку усім добровільним безоплатним донорам крові, її компонентів. Ваша особиста участь в донорському русі є яскравим виразом гуманізму і доброти, патріотизму й глибокого розуміння сучасних проблем нашого суспільства!
На фото: персонал відділення трансфузіології КНП «Міська лікарня №9» ЗМР (завідувачка відділення – Анна Сергіївна Щербакова
Додаткова інформація за телефоном відділення: +38 (097) 798-76-19