Ви зараз переглядаєте 15 квітня – День лікаря-лаборанта

15 квітня – День лікаря-лаборанта

 Сьогодні відзначається Міжнародний день спеціаліста з лабораторної діагностики.

        Перший Міжнародний день науки про біомедичні лабораторії був відзначений у 1997 році після його заснування в Осло у 1996 році. Це свято на честь визнання ролі фахівців біомедичних лабораторій у діагностичних та профілактичних організаціях охорони здоров’я. Він був організований Міжнародною федерацією біомедичних лабораторних наук (IFBLS), яка налічує понад 185 000 членів у всьому світі.

        «Хто добре діагностує – той добре лікує!»

          Лікар-лаборант або просто лаборант – це людина, без роботи якої неможливо  проводити лікування хворих у медичних установах. Навіть самому кваліфікованому лікарю для оцінки стану пацієнта потрібні результати аналізів, тому від працівників лабораторії залежить здоров’я, а найчастіше і життя людини. В умовах нинішнього  режиму готовності до коронавірусної інфекції копітка праця цих фахівців має найважливіше значення!

          Для успішної роботи лікарю-лаборанту потрібні такі персональні якості як акуратність, відповідальність, організованість, відмінна пам’ять (особливо зорова!), гарно розвинена дрібна моторика рук, аналітичний склад розуму та уважність.

          В клініко-діагностичній лабораторії КНП «Міська лікарня №9» працює 71 спеціаліст. За останні роки лабораторна служба нашої лікарні зазнала суттєвих змін, значно покращилося оснащення сучасною апаратурою (3 гемоаналізатори, один з яких 5  DIFF – самий сучасний, 2 біохімічних аналізатори, що розраховані на 400 аналізів на годину, 2 коагулометри, аналізатори електролітів і газів крові, портативний аналізатор невідкладних станів) та необхідними реактивами. Звідси й нові можливості у діагностиці. Слід зазначити, що всі аналізи виконуються безкоштовно за електронними направленнями лікарів. 

          Щорічно співробітниками лабораторії виконується для пацієнтів у плановому порядку понад 150 тисяч досліджень та 800 тисяч в екстреному, широкий спектр аналізів – понад 150 видів та охоплює всі актуальні напрямки клінічної мікробіології. 

          Лаборанти працюють на виконання всіх стандартів та потреб усіх фахівців лікарні, охоплюючи всі підрозділи, що входять до структури лікарні.

Сьогодні, у цейскладний час, нашіколегилікарі-лаборанти та фельдшера лаборанти разом з іншимимедичнимипрацівникамиперебувають «напередовій». Дякуємоїм за працю у боротьбі з коронавірусноюінфекцією та вітаємо з професійним святом!

Бажаємоїмздоров’я, миру, сімейного тепла, а також великих успіхів у їхнійневидимій, але важливійпраці!