Практично всім відомі випадки, коли алкоголізм у рідних, близьких, друзів та знайомих руйнував не лише кар’єри, здоров’я, а й саме життя. За даними ВООЗ, щороку від алкоголізму помирає 7-8 млн. осіб.
Алкогольні напої характеризуються тривалим та глибоким впливом на весь організм. Усього 70—75 г спиртного можуть негативно впливати на особистість у найближчу добу. Навіть мінімальна доза спиртовмісних рідин значно знижує працездатність і призводить до появи розсіяності та втрати концентрації. Особливо небезпечний етиловий спирт для клітин головного мозку. За твердженнями фахівців, лише 100 мл спирту вбивають близько 8 000 активних мозкових клітин.
Алкоголь – найсильніша внутрішньоклітинна отруйна сполука, що вбиває та руйнує всі системи життєзабезпечення людського організму. Якщо етиловий спирт надходить в організм регулярно, відбувається розвиток важких захворювань, що зачіпають практично всі внутрішні органи. Тривале вживання алкоголю спричиняє (незалежно від віку): ішемію, стійку втрату пам’яті; проблеми у роботі ЦНС; гіпертонічну хворобу; захворювання печінки та нирок; розвиток психічних захворювань; ослаблення імунних сил організму; анормальну концентрацію цукру в крові; стійке зниження роботи репродуктивної системи; значне скорочення тривалості життя. Етиловий спирт впливає і на майбутнє потомство.
Жінки більше схильні до емоційних навантажень і стресів. Алкоголь прийнято вживати у стані сильного душевного підйому або за глибокого смутку. Оскільки жінки частіше та яскравіше переживають радості та депресії, приводи для вживання спиртного у них з’являються набагато частіше.
Одна з головних небезпек, що ховаються в жіночому алкоголізмі, – це руйнівний вплив спиртних напоїв на репродуктивну систему. Жінки, які зловживають спиртним, часто страждають від набутого безпліддя та гінекологічних порушень. Крім того, алкоголізм матері дуже
небезпечний для майбутнього дитини – по-перше, велика ймовірність, що малюк народиться з безліччю тяжких захворювань. А по-друге, схильність до алкоголізму може передатися йому у спадок – статистика показує, що спадковий фактор збільшує ризик розвитку алкоголізму більш як на двадцять відсотків. При алкоголізмі матері алкогольний синдром плода формується у 43,5% дітей, при алкоголізмі обох батьків частка дітей із алкогольним синдромом плода зростає до 62%.
Не менш сильно, ніж на дорослих, алкоголь негативно діє на молодий організм. Мозок людини активно формується до 25 років, і прийом алкоголю до цього віку загальмовує розвиток мозку, в результаті страждає і рівень мислення, і гормональний фон, а надалі це дається взнаки не лише на здоров’ї, а й кар’єрі, рівні доходу людини тощо.
Найбільше впливає спиртне на кору мозку. Страждає від цього найвища нервова система. П’яна людина важко мислить і важко приймає рішення.
Організм людини, що вживає спиртні напої, зношується у кілька разів швидше, ніж організм здорового, який не п’є. Спиртні напої впливають абсолютно на всі системи та органи без винятку, послаблюють імунітет, призводять до частих захворювань.
Коли світ зіткнувся з пандемією коронавірусу, з’явилося безліч міфів і чуток, наприклад про те, що зараження можна запобігти за допомогою алкоголю. За даними Європейського регіонального бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) це не так. Систематичне вживання алкоголю у великих кількостях ушкоджує імунну систему. При одноразовому вживанні алкоголю захисні властивості організму пригнічуються на термін близько двох днів. Якщо ж людина випиває 2-3 рази на тиждень, то імунітет не здатний відновитись до норми, і ризик зараження вірусними та іншими інфекціями значно зростає.
Отже, людям необхідно зводити до мінімуму вживання алкоголю у будь-яких ситуаціях, а умовах пандемії – особливо.
Не малий відсоток з тих, хто п’є – закінчення життя самогубством. Смерть настає і від хвороб, що виникають через регулярний прийом спиртного. Алкоголь штовхає на дії кримінального характеру, необдумані вчинки.
Багатьох алкоголіків зі стажем вже не цікавлять багато життєвих питань, для них важливим є лише одне – де знайти випити!
Знати міру! Є в медицині поняття стандартна доза (one drink), під якою розуміється кількість алкогольного напою, в якому міститься певна кількість чистого етилового спирту. Від країни до країни цей показник трохи відрізняється. Експерти ВООЗ запропонували стандарт, який зараз прийнято у більшості країн світу: 10 г чистого спирту. Така кількість спирту міститься у 150 мл сухого вина, або 50 мл міцного алкоголю (горілки, коньяку тощо). У пляшці пива міцністю 4,5 ° міститься 1,6 стандартної дози.
Фахівці підрахували і рівень споживання алкоголю, за якого не збільшується ризик наслідків для здоров’я. Для здорових чоловіків віком до 65 років він становить 3 стандартні дози на день або 14 – на тиждень. Для здорових жінок та чоловіків віком від 65 років – 2 дози на день або 7 – на тиждень. Важливо, щоб обидва показники вкладалися у рамки ВООЗ.
Алкоголь несевеличезнівтратив громадськежиття: він вносить розлад у сім’ї, активно втручається і псуєпроцесвихованняпідростаючихпоколінь, порушуєтрудовіпроцеси в офісах та на виробництві, породжуєнезаконну та аморальнуповедінку.
Тверезістьдаєлюдинірозум, здоров’я, красу. Відмовсявідвживання алкоголю – живи здоровимжиттям!