Ви зараз переглядаєте 15 квітня – День лікаря-лаборанта (Міжнародний день фахівця з лабораторної діагностики)

15 квітня – День лікаря-лаборанта (Міжнародний день фахівця з лабораторної діагностики)

  • Категорія запису:Новини

Перший Міжнародний день науки про біомедичні лабораторії був відзначений у 1997 році після його заснування в Осло у 1996 році. Це свято на честь визнання ролі фахівців біомедичних лабораторій у діагностичних та профілактичних організаціях охорони здоров’я. Він був організований Міжнародною федерацією біомедичних лабораторних наук (IFBLS), яка налічує понад 185 000 членів у всьому світі.

«Хто добре діагностує – той добре лікує!»
Лікар-лаборант або просто лаборант – це людина, без роботи якої неможливо проводити лікування хворих у медичних установах. Навіть найбільш кваліфікованому лікарю для оцінки стану пацієнта потрібні результати аналізів, тому від працівників лабораторії залежить здоров’я, а найчастіше і життя людини. В умовах нинішнього режиму готовності до коронавірусної інфекції копітка праця цих фахівців має найважливіше значення!
Для успішної роботи лікарю-лаборанту потрібні такі персональні якості як акуратність, відповідальність, організованість, відмінна пам’ять (особливо зорова!), гарно розвинена дрібна моторика рук, аналітичний склад розуму та уважність.

В клініко-діагностичній лабораторії КНП «Міська лікарня №9» ЗМР працює 77 спеціалістів. За останні роки лабораторна служба нашої лікарні зазнала суттєвих змін, значно покращилося оснащення сучасною апаратурою (3 гемоаналізатори, один з котрих «5 DIFF» – найбільш сучасний, 2 біохімічних аналізатори, що розраховані на 400 аналізів на годину, 2 коагулометри, аналізатори електролітів і газів крові, портативний аналізатор невідкладних станів) та необхідними реактивами. Звідси й нові можливості у діагностиці. Слід зазначити, що всі аналізи виконуються безкоштовно за електронними направленнями лікарів.
Щорічно співробітниками лабораторії виконується для пацієнтів понад 1000000 досліджень: у плановому порядку – понад 250 тисяч досліджень та 800 тисяч – в екстреному, широкий спектр аналізів – понад 150 видів, а також охоплює всі актуальні напрямки клінічної мікробіології.

Сьогодні ми хочемо привітати всіх наших колег зі святом та подякувати за високий професіоналізм і відповідальність, небайдужість та чуйність до деталей! Бажаємо успіхів, міцного здоров’я та легкої реалізації поставлених завдань! Дякуємо за вашу працю! Разом до ПЕРЕМОГИ!
підпишіться на наші сторінки у Instagram та Facebook, аби отримувати сповіщення про нові публікації та відео