Ви зараз переглядаєте 16 квітня – День обізнаності про стрес
xr:d:DAFxMcK_OAQ:631,j:3831862316854839106,t:24041509

16 квітня – День обізнаності про стрес

  • Категорія запису:Новини

Стрес – це реакція організму на таку зовнішню дію, котра змушує нас щось змінювати у житті. Він може бути як позитивним, так і негативним. Другий може викликати апатію, зневіру, виснаження сил, депресію, підриваючи здоров’я людини. Тривалий стрес навіть стає причиною виникнення чи загострення багатьох захворювань.

«У повсякденному житті «стресують» усі. Наприклад, на роботі «посварились» з начальником, або з кимось стався конфлікт, або виникла проблема у близької людини… З таким стресом упоратися можна самостійно, використовуючи свої внутрішні ресурси або звернувшись за підтримкою до важливих для вас, близьких людей – можна легко розповісти їм свою неприємну історію. Цей стрес, якщо можна сказати, норма!», – розповідає психологиня відділення фізичної реабілітації КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Наталя Віталіївна Бегма.
У сучасному світі існують такі форми стресу:
– фізіологічний стрес – біль, холод, спека, спрага тощо, тобто прості фізіологічні реакції організму на незручності;
– психологічний стрес – сильні позитивні та сильні негативні емоції;
– інформаційний стрес – це режим багатозадачності в нашому світі, невичерпний потік інформації.

За словами Наталі Бегми, кожна людина переживає стрес індивідуально, по-своєму. Це залежить від внутрішніх ресурсів індивіда, а також підтримки з боку його близьких та вчасно наданої грамотної допомоги.

Стрес впливає на наш організм в цілому, і його зовнішні ознаки – це поведінка людини і, звичайно ж, її зовнішній вигляд. Внутрішні ознаки – це емоційний стан, те, що неможливо оцінити очима, скажімо, це стан душі.

Проте, існують загальні ознаки стресу, до яких належать:
– неуважність, проблеми з пам’яттю;
– дратівливість, агресія з приводу та без;
– безсоння;
– перепади настрою – ейфорія (необґрунтована радість, піднятий настрій) раптово змінюється дисфорією (пригніченим станом);
– проблеми з апетитом;
– розлади шлунково-кишкового тракту;
– хронічна втома;
– проблеми сексуального характеру.

«На сьогоднішній день люди, перебувають у стані постійного стресу.Тривожність, невизначеність у завтрашньому дні, переживання за рідних і друзів тримають нас у стані постійного стресу протягом усього періоду ведення воєнних дій на території нашої країни. Таким чином, люди стикаються з відчуттям “замкнутого кола”: коли на тлі загального нездужання людина перестає виконувати звичні для себе справи, у неї знижуються продуктивність, швидкість роботи, її менше захоплюють колишні інтереси. У відповідь на це виникає відчуття провини, що призводить до тривоги, роздратування та посилює стрес», – каже психологиня із 12-річним досвідом роботи.

Регулярний стрес призводить до збоїв різних систем в організмі. Можуть постраждати імунна система, шлунково-кишковий тракт, розвинутися серцево-судинні захворювання. Стрес підвищує ризик інсульту, інфаркту й загалом виснажує організм, а зрештою може призвести до розвитку депресії.

Справлятися зі стресом можна й самостійно, для цього необхідно зрозуміти його причини. А виявивши причину, намагатись менше реагувати на подразники. І ще кілька простих, але дійових рекомендацій:
– пам’ятайте: будь-яка проблема – це виклик для людини. І вирішивши її, ви отримуєте новий досвід і стаєте сильнішими;
– візьміть за правило спілкуватися лише з позитивними, доброзичливими та приємними для себе людьми;
– знайдіть для себе цікаве заняття – регулярно займаючись тим, що нам подобається, ми ефективно розслаблюємось і отримуємо масу позитиву;
– навчіться просто приймати те, що ви не можете змінити;
– перебувайте більше на свіжому повітрі, природа – це джерело енергії;
– практикуйте стан усвідомленості — зараз можна почути вирази «бути в моменті», «тут і зараз». Це означає перебувати зараз і усвідомлювати це — не переживаючи про майбутнє, не страждаючи через минуле, а насолоджуючись поточним моментом.

Якщо людині не вистачило своїх внутрішніх ресурсів чи підтримки близьких, то потрібно лікувати. Але не сам стрес, а його наслідки — підвищену тривожність, депресію та інші розлади, які можуть спричинити стрес.

Звернутися можна до психолога, психотерапевта, психіатра – це залежить від ступеня тяжкості стану людини. Тут треба розбиратися і шукати відповіді на багато питань…