Ви зараз переглядаєте 16-23 листопада – Міжнародний тиждень герпесу

16-23 листопада – Міжнародний тиждень герпесу

  • Автор запису:
  • Категорія запису:Новини

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) герпесвірусна інфекція посідає друге місце серед вірусних захворювань людини (на першому місці – грип). Герпесом хворіє все живе на планеті Земля, крім грибів й деяких видів водоростей.

Герпес – це вірусне захворювання з характерним висипанням згрупованих бульбашок на шкірі та слизових. Вірус герпесу вражає клітину людини, “вбудовуючись” у її генетичний апарат.

«Заразитися герпесом можна статевим, повітряно-краплинним, родовим (від матері до дитини під час пологів) і навіть контактним шляхом (через рукостискання, побутові предмети, поцілунок). Зазвичай захворювання не проявляє себе, поки у носія не ослабне імунітет, до чого можуть призвести переохолодження, перегрівання, вагітність, великі дози алкоголю, стрес, інфекційні захворювання», – розповіла лікарка-інфекціоністка КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Маргарита Сергіївна Сьомченко.

Особливістю всіх герпесвірусів є їхня здатність до довічного проживання в організмі людини. Ця інфекція може протікати у прихованій формі. Усі герпес віруси небезпечні для плода та новонародженого при загостренні інфекції у вагітної. Доведено участь герпесвірусної інфекції для формування злоякісних новоутворень. При вираженому імунодефіциті (ВІЛ, онкологія) віруси сімейства герпес здатні до генералізованого ураження всіх органів та тканин. Диференціальною діагностикою займаються колегіально такі фахівці, як: інфекціоніст, невролог, імунолог та інші. Тепер розширюються можливості діагностики, розроблено ефективні методи лікування цього захворювання.

«Вірус герпесу живе у нервовій системі. Багато хто вважає, що вірус знаходиться в бульбашках, що виникають на шкірі, і намагаються вилікувати його тільки мазями. Це неправильний підхід. Використовувати цей метод необхідно лише разом із противірусними препаратами, що впливають на збудник герпесу. Тільки тоді можна гарантувати прийнятний результат», – додає Маргарита Сьомченко.

У 1977 році американський фармаколог Гертруда Еллайон та її колеги відкрили перші у світі ефективні ліки проти герпесвірусної інфекції — ацикловір. Згодом на основі ацикловіру було створено цілу низку препаратів, що мають ще більшу ефективність проти певних видів герпесу.

За словами лікарки-інфекціоністки, захистити себе, або хоча б знизити ризик зараження вірусом герпесу можна дотримуючись ряду прийнятих правил:
– мити руки після вулиці та контакту з хворими на герпес;
– використовувати індивідуальні засоби гігієни, включаючи посуд, це особливо важливо в період, коли у будинку знаходиться вірусоносій у стадії загострення;
– відноситися відповідально до зміни статевих партнерів і пам’ятати про засоби індивідуального захисту.

Будьте пильні, по можливості не затягуючи, пройдіть обстеження на наявність герпетичної інфекції, дотримуйтесь вищеперелічених правил поведінки!

Якщо у вас симптоми герпесвірусної інфекції – обов’язково зверніться до лікаря, який призначить необхідну терапію та надасть рекомендації щодо уникнення загострень у майбутньому!