За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) герпесвірусна інфекція посідає друге місце серед вірусних захворювань людини (на першому місці – грип).
Герпес – це вірусне захворювання з характерним висипанням згрупованих бульбашок на шкірі та слизових. Вірус герпесу вражає клітину людини, “вбудовуючись” у її генетичний апарат.
Заразитися герпесом можна:
– статевим шляхом;
– повітряно-краплинним;
– родовим (від матері до дитини під час пологів);
– контактним шляхом (через рукостискання, побутові предмети, поцілунок).
«Зазвичай захворювання не проявляє себе, поки у носія не ослабне імунітет, до чого можуть призвести переохолодження, перегрівання, вагітність, великі дози алкоголю, стрес, інфекційні захворювання», – розповідає лікарка-дерматовенерологиня хірургічного відділення №1 (поліклініки) КНП “Міська лікарня №9” ЗМР Марія Володимирівна Проценко.
Особливістю всіх герпесвірусів є їхня здатність до довічного проживання в організмі людини. Ця інфекція може протікати у прихованій формі.
«Вірус герпесу живе у нервовій системі. Багато хто вважає, що вірус знаходиться в бульбашках, що виникають на шкірі, і намагаються вилікувати його тільки мазями. Це неправильний підхід! Використовувати цей метод необхідно лише разом із противірусними препаратами, що впливають на збудник герпесу. Повністю з організму вигнати його, на жаль, неможливо, але в сплячому стані вірус герпесу не небезпечний», – каже лікарка-дерматовенерологиня.
Захистити себе, або хоча б знизити ризик зараження вірусом герпесу можна дотримуючись ряду прийнятих правил:
– мити руки після вулиці та контакту з хворими на герпес
– використовувати індивідуальні засоби гігієни, включаючи посуд, це особливо важливо в період, коли в будинку знаходиться вірусоносій у стадії загострення;
– відноситься відповідально до зміни статевих партнерів і пам’ятати про засоби індивідуального захисту.
«Якщо у вас симптоми герпесвірусної інфекції – обов’язково зверніться до лікаря, який призначить необхідну терапію та надасть рекомендації щодо уникнення загострень у майбутньому», – додає Марія Проценко.
Будьте пильні, по можливості не затягуючи, пройдіть обстеження на наявність герпетичної інфекції, дотримуйтесь вищеперелічених правил поведінки і будьте здорові!