17 вересня – Всесвітній день безпеки пацієнтів

  • Категорія запису:Новини

Всесвітня асамблея охорони здоров’я в рамках 72-ї сесії ухвалила резолюцію WHA72.6 «Глобальні дії щодо безпеки пацієнтів» і оголосила 17 вересня Всесвітнім днем безпеки пацієнтів. Визнаючи безпеку пацієнтів як ключовий пріоритет охорони здоров’я, ВООЗ в основу проведення Всесвітнього дня безпеки пацієнтів заклала основний принцип медицини — «Насамперед не зашкодь».
Кожен вид, форма та умови надання медичної допомоги супроводжуються певними ризиками для пацієнтів. Небезпечні методи медикаментозного лікування та помилки при використанні лікарських засобів входять до числа провідних причин запобігання шкоди пацієнтам у медичних закладах усього світу.

У 2023 році для Всесвітнього дня безпеки пацієнтів обрано тему «Залучення пацієнтів для забезпечення безпечного надання медичної допомоги» тому що внесок пацієнтів, членів їх сімей та осіб, що доглядають за ними, є найважливішим у забезпеченні безпеки при наданні медичної допомоги. Є дані про те, що партнерські відносини з пацієнтами при наданні допомоги дозволяють значно підвищити показники безпеки і задоволеності пацієнтів та суттєво покращити результати лікувально-діагностичного процесу.

Беручи активну участь у прийнятті рішень медичними фахівцями, пацієнт може не лише допомогти забезпеченню власної безпеки в процесі надання допомоги, але й сприяти більш безпечній роботі всієї системи охорони здоров’я.

Лікарі КНП «Міська лікарня №9» ЗМР надають свої рекомендації пацієнтам базуючись на сучасних міжнародних настановах, призначають пацієнтам лікування за протоколами, що постійно оновлюються, ґрунтуються на досвіді передової медичної спільноти і наукових дослідженнях. Це убезпечує від надмірного призначення ліків сумнівної ефективності, застарілих схем лікування!