Ви зараз переглядаєте 17 жовтня – Всесвітній день травм

17 жовтня – Всесвітній день травм

  • Категорія запису:Новини

Першим, хто зміг систематизувати знання про лікування травм, був відомий вчений та мислитель античності Гіппократ. Йому належать наукові твори «Про переломи» та «Про суглоби».

Травма – ушкодження, під яким розуміють порушення анатомічної цілісності або фізіологічних функцій органів і тканин тіла людини, що виникає внаслідок зовнішнього впливу.

Залежно від виду ушкоджуючого фактора розрізняють:
– механічні (забиті місця, переломи тощо);
– термічні (опіки, обмороження);
– хімічні травми;
– баротравми (під дією різких змін атмосферного тиску);
– електротравми;
– комбіновані травми.

За обставин отримання пошкоджень розрізняють:
– побутові;
– спортивні;
– виробничі;
– бойові травми.

Уникати травм протягом усього життя неможливо. Непередбачені ситуації, найменша необережність або збіг обставин можуть призвести до травми, навіть якщо вам здається, що з вами нічого поганого точно не станеться.
Травми можуть мати різний ступінь тяжкості в залежності від того, наскільки сильні ушкодження, і зазвичай чим легша травма, тим швидше відбувається відновлення і тим більші шанси на повне одужання. При цьому важкі і великі травми є великою небезпекою і можуть призводити до смерті.

Якщо поряд з вами хтось отримав траву, необхідно негайно викликати швидку медичну допомогу та постаратися максимально акуратно надати посильну допомогу. Наприклад, охолодити уражену ділянку, дати знеболювальні препарати, зафіксувати людину у зручному положенні, постаратися заспокоїти.

Важливо пам’ятати, що надання першої медичної допомоги є особливо ефективним протягом першої так званої «золотої години», оскільки саме в цей проміжок часу максимальні компенсаторні функції організму людини, який отримав раптові та серйозні ушкодження, ефективно підтримують його стабільний стан.
Навіть найменша травма може суттєво позначитися на здоров’ї. Тому за підозри, наприклад, на вивих – варто звернутися за медичною допомогою до фахівців.

Нагадуємо, цілодобовий травматологічний пункт КНП «Міська лікарня №9» ЗМР знаходиться за адресою м.Запоріжжя, вул. Щаслива/Дудикіна 1/6, займає приміщення на першому поверсі в хірургічному корпусі, де організовані кабінети для проведення оглядів травмованих пацієнтів. До склада приміщень травмпункту входять кабінет прийому хворих, дві операційні, передопераційна, стерилізаційна, дві гіпсові, рентген кабінет, лабораторія.

Телефони «Цілодобового травматологічного пункту»:
224-37-81, 224-37-65 (цілодобово).

Будьте уважні, травму одержують за секунди, а відновлення займає місяці та роки! Радимо мешканцям дотримуватися техніки безпеки на виробництві, відпочинку, при ремонті та роботах на дачі.

Всесвітній день травми – привід надати підтримку всім, хто зіткнувся з травмою у будь-якому її прояві. Бережіть себе!

На фото: робочі будні лікаря-ортопеда-травматолога «Цілодобового травматологічного пункту» Ігоря Анатолійовича Лаптова.

#травмпункт #цілодобовийтравмпункт #9міськалікарня #9міськалікарнязапоріжжя #всесвітнійденьтравм #медициназапоріжжя