Ви зараз переглядаєте 17 квітня – Всесвітній день боротьби з гемофілією

17 квітня – Всесвітній день боротьби з гемофілією

  • Категорія запису:Новини

Гемофілія – це важке спадкове захворювання, котре характеризується зниженою функцією згортання крові та проявляється у частих кровотечах та крововиливах у суглоби, м’язи та внутрішні органи, що призводить до тяжких уражень опорно-рухової системи.

«У людей, які страждають на гемофілію в крові не вистачає того чи іншого білка-фактора згортання крові. В результаті виникають проблеми зі згортанням крові. Кровотеча, що виникла з тієї чи іншої причини, триває набагато довше, ніж у здорових людей, що призводить до значної крововтрати»- розповідає лікар-гематолог терапевтичного відділення №1 (поліклініки) КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Артем Геннадійович Бабак.

Важливо розуміти, що гемофілія — це вроджена хвороба, заразитися якою за будь-якого близького контакту з хворою людиною неможливо.

«Зазвичай на цю хворобу страждають чоловіки, жінки ж виступають як носії гемофілії. Нещодавно гемофілія вважалася вироком, хворобою, що жорстко обмежує життєві перспективи. Люди, що страждали на гемофілію, рідко переступали тридцятирічний рубіж, часто смерть наступала в дитячому або юнацькому віці. За останні 30 років було розроблено низку засобів, що значно покращують прогноз і полегшують перебіг хвороби за умови вчасного лікування», – каже лікар-гематолог.

Хороша фізична форма, розвинений каркас м’язів здатні захистити від спорадичних кровотеч. Оптимальний вид спорту, для людей, які страждають на гемофілію, це плавання.

Людям, які страждають на гемофілію слід утриматися від використання аспірину. Прийом ацетилсаліцилової кислоти може провокувати кровотечу. Дуже важливо берегти зуби. Стоматологічні втручання, особливо видалення зубів, можуть викликати тривалу кровотечу.

За словами Артема Бабака, людям із гемофілією радять носити на собі медальйон, з інформацією про хворобу. Це може врятувати життя у критичній ситуації.

Вилікуватися від гемофілії нині неможливо, оскільки причина захворювання — в генетичному дефекті, корегувати який сучасна медицина не може. Однак полегшити життя людині, яка страждає на гемофілію, знизити ступінь виразності неприємних симптомів, і запобігти розвитку небезпечних для життя кровотеч цілком можливо.

«Наразі в арсеналі фахівців з’явилися інноваційні методи терапії, що дозволяють значно покращити якість життя пацієнтів. При отриманні лікарської терапії тривалість життя такої людини не відрізняється від тривалості життя здорових людей. При отриманні достатньої кількості лікарських засобів хворий на гемофілію може вести повноцінне життя: вчитися, працювати, створити сім’ю, тобто бути повноцінним членом суспільства і приносити користь своїй країні», – додав Артем Бабак.

Бережіть себе, дбайте про власне здоров’я та звертайтесь по допомогу до досвідченої команди лікарів КНП «Міська лікарня №9» ЗМР. Ваше здоров’я – у ваших руках!
Контакти:
Терапевтичне відділення №1 (поліклініки) КНП «Міська лікарня №9» ЗМР (лікар-гематолог)
+30 (061) 283-30-05 (каб. №45)