Ви зараз переглядаєте 17 травня – Всесвітній день пульмонолога

17 травня – Всесвітній день пульмонолога

  • Автор запису:
  • Категорія запису:Новини

Пульмонологія – це область охорони здоров’я, яка займається вивченням та лікуванням хвороб легень. Це спеціалізована терапевтична галузь: необхідність її створення була обумовлена відносно високою захворюваністю органів дихання, у тому числі з тимчасовою втратою працездатності, а також необхідністю вдосконалення методів діагностики та лікування. Самостійним напрямом пульмонологія стала у другій половині ХХ століття. Її прабатьки – фтизіатрія та онкологія.

Пульмонолог займається лікуванням наступних захворювань: хронічного бронхіту (обструктивного та необструктивного), пневмонії, бронхіальної астми, бронхоектатичної хвороби, ідіопатичних інтерстиціальних процесів у легеневій тканині, саркоїдозу. У зв’язку з пандемією нової коронавірусної інфекції затребуваність пульмонологів зросла.

Фахівці в галузі пульмонології потрібні при більш серйозних захворюваннях органів респіраторної системи: також займаються пульмонологічними ускладненнями СНІДу, наслідками травм, ускладненнями деяких діагностичних і терапевтичних процедур тощо.

З розвитком промисловості постає питання про глобальне забруднення навколишнього середовища, адже ми дихаємо шкідливими парами й газами. Можна говорити, що всі люди перебувають у групі ризику щодо захворювань легень.
Сьогодні у пульмонології застосовуються різні методи діагностики, які дозволяють виявляти захворювання легень та бронхів на ранніх стадіях. До сучасних діагностичних методів у пульмонології відносяться різні рентгенологічні методики, радіологічні дослідження, бронхоскопія, велика кількість лабораторних методик (дослідження крові, мокротиння, промивних вод бронхів, біологічного матеріалу, отриманого методом біопсії тощо). Сучасні вітчизняні та зарубіжні методи діагностики та лікування активно використовують у своїй роботі пульмонологи нашої лікарні.Тому на сьогоднішній день навіть найсерйозніші захворювання органів дихання можна діагностувати на ранніх стадіях розвитку і відповідно ефективно їх лікувати. Завдяки застосуванню сучасних методів діагностики та лікування, прогресивних лікарських засобів рівень медичної допомоги таким пацієнтам постійно підвищується, в свою чергу – знижується смертність від цієї групи захворювань. Рідкісні випадки летального результату пов’язані з пізнім зверненням за медичною допомогою, недотриманням рекомендацій лікаря щодо лікування хронічних захворювань, а також ускладненнями після коронавірусної інфекції.

Дорогі колеги – лікарі, медичні сестри, інші співробітники відділення стаціонару та поліклініки КНП «Міська лікарня №9» ЗМР, які забезпечують лікування хвороб органів дихання, те, що ви робите для людей, неможливо переоцінити. допомагаєте людям жити повноцінним життям і дуже часто просто рятуєте життя! 🫶

Вітаємо вас з Днем пульмонолога! Бажаємо, щоб турбота, яку ви даруєте людям, поверталася до вас подвійно. Нехай ваші цілі будуть реалізовані, а в душі панує гармонія і радість! Миру, злагоди, здоров`я!

На фото: в.о. завідувачки терапевтичним відділенням №2 КНП “Міська лікарня №9” ЗМР Наргіза Кохтаєва і лікарка-пульмонологиня Катерина Мельник.