Ви зараз переглядаєте 18 жовтня – Всесвітній день менопаузи

18 жовтня – Всесвітній день менопаузи

  • Категорія запису:Новини

Менопауза – це період, який настає у житті будь-якої жінки. У яєчниках не залишається яйцеклітин, їхня функція згасає, і менструації припиняються.

Середній вік настання менопаузи – 45-55 років. Їй передує перименопаузальний період, що триває чотири роки. У цьому змінюється характер менструації: вони стають нерегулярними, цикл подовжується.
Сама менструація може бути ряснішою, можуть з’являтися нерегулярні кров’янисті виділення.

Також можуть з’явитися:
– підвищена нічна пітливість;
– безсоння;
– депресія, емоційна лабільність, перепади настрою, втрата інтересу до життя, сім’ї та роботи, проблеми зі сном та увагою;
– припливи – їх переносять близько 60-80% жінок. Це раптове відчуття жару на обличчі та верхній частині тулуба, яке спускається та розливається по всьому тілу, триває від 2 до 4 хвилин.

«Перебудова організму жінки через припинення роботи яєчників щодо виділення жіночих статевих гормонів зачіпає практично всі його органи та системи. До віку настання менопаузи відбувається накопичення всіх несприятливих факторів, що впливають на жінку протягом її життя: екологічних факторів, перенесених хвороб та операцій, особливостей способу життя. Все це послаблює організм жінки, часто даючи початок різним захворюванням», – розповідає лікар-гінеколог гастрохірургічного відділення КНП «Міська лікарня №9» Олексій Йосифович Кулешов.

Менопаузи не треба боятися, вона є фізіологічним станом, але деякі симптоми можуть бути настирливими та руйнівними, які потребують корекції.

Гормональне лікування: за наявності клімактеричних проявів середнього та тяжкого ступеня – призначення менопаузальної гормональної терапії. Обстеженням перед призначенням МГТ та його призначенням займається лікар лікар-гінеколог. Також можливе застосування альтернативних методів лікування клімактеричних розладів у жінок.

«Лікування та профілактику передусім слід поєднати із веденням здорового способу життя, відмові від шкідливих звичок, раціональному харчуванні, з адекватним вмістом кальцію та вітаміну Д, з підвищеним вмістом рослинних жирів, овочів, фруктів і забороною кави та чаю. Також важливо стежити за показниками ваги та артеріального тиску», – каже лікар-гінеколог вищої категорії Олексій Кулешов.

Не треба нехтувати регулярними оглядами лікарів: терапевта, гінеколога, мамолога – один раз на рік, окуліста, психотерапевта та інших фахівців – за показаннями (за потреби).

Пам’ятайте, що менопауза – це не хвороба, клімакс не забирає радість життя, при правильному підході до цього питання ви зможете отримувати задоволення від цього періоду вашого життя.

Контакти гастрохірургічного відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР:
+38(096) 653-00-53 (08:00-16:00)
+38(096) 151-17-41 (в.о. завідуючого відділенням)
+38(066) 220-018-88 (лікар-гінеколог)

#менопауза #гінекологія #гастрохірургічневідділення #9міськалікарня #9міськалікарнязапоріжжя #медициназапоріжжя

👉 підпишіться на наші сторінки у Instagram та Facebook, аби отримувати сповіщення про нові публікації та відео