Ви зараз переглядаєте 19 травня –  Міжнародний  день боротьби з гепатитами

19 травня – Міжнародний день боротьби з гепатитами

  Вірусний гепатит – запалення печінки, викликане вірусами. Від вірусного гепатиту у світі щорічно помирає один мільйон людей і в результаті інфікування ще 500 мільйонів людей страждають від хронічної хвороби, яка є однією з основних причин раку та цирозу печінки.

        Існує 8 типів вірусів гепатиту. До найпоширеніших відносяться вірусні гепатити А,Е,В,С,Д.

         Симптоматичні прояви при гепатиті залежать від типу вірусу. Вірусний гепатит А та Е – це гострі кишкові інфекції, джерелом зараження є хвора людина в початковому періоді захворювання. Вірус передається через забруднену воду, продукти харчування, брудні руки за умов недотримання гігієнічних норм. При поганій санітарії та дефіциті якісної питної води гепатити А та Е можуть спричинити великі епідемії та призводити до значних соціально-економічних втрат.

        Гепатити В і С передаються при порушенні цілісності шкірних покривів, статевим шляхом, під час пологів, хірургічним шляхом, під час переливання крові та їх компонентів, внаслідок використання нестерильних інструментів та виробів медичного призначення.

Профілактикавіруснихгепатитівзалежить від способів їхньої передачі.

Щоб запобігти зараженню вірусними гепатитами А і Е необхідно:

  • дотримуватися елементарних правил особистої гігієни, не вживати неякісні харчові продути, воду із сумнівних вододжерел, використовувати для пиття тільки бутильовану воду або водопровідну воду після кип’ятіння; миття посуду, овочів та фруктів перекип′яченою водою, ретельно мити руки з милом, використовувати індивідуальні рушники і вживати якісні продукти харчування.

Для профілактикивіруснихгепатитів А і В проводять вакцинацію. Щеплення проти гепатиту В роблять дітям у перший день після народження, у 2-й та 6-й місяці. Дорослим теж рекомендовано вакцинуватися. Що ж до щеплення проти гепатиту А, то його слід робити двічі.

Переривання шляху передачівірусу В і С забезпечують наступні санітарно-гігієнічні заходи:

  • в побуті необхідно використовувати індивідуальні засоби особистої гігієни, практикувати безпечні сексуальні відносини, заходи щодо зниження шкоди від ін’єкційного вживання наркотиків;
  •  уникати травмувань. Під час отримання медичної допомоги, косметологічних процедур у салонах необхідно звертати увагу на наявність стерильних одноразових виробів медичного призначення, стерильного інструментарію, дезінфікуючих засобів для обробки рук та стерильних одноразових медичних рукавичок у персоналу.

         Найбільш перспективним засобом запобігання інфекції є вакцинація. В даний час є безпечні та надійні вакцини проти гепатиту А та В. Вакцинопрофілактика гепатиту В включена до національного календаря профілактичних щеплень, вакцинація проти вірусного гепатиту А рекомендується окремим категоріям населення з груп підвищеного ризику захворюваності. Специфічна профілактика гепатиту С, на жаль, поки що не розроблена.

        Сьогодні профілактичні заходи та відповідальне ставлення до свого здоров’я відіграють важливу роль у недопущенні вірусних гепатитів. Ці захворювання можна запобігти за допомогою своєчасного тестування та лікування, а у випадку з гепатитом В – вчасно проведеної вакцинації.

Кожен з нас повинен розуміти, наскількинебезпечнезахворювання на вірусний гепатит, не забувати про заходи йогопрофілактики та дотримуватися правил особистоїгігієни.