Ви зараз переглядаєте 2 жовтня – День уролога

2 жовтня – День уролога

 Цей важливий лікар не тільки для чоловіків, а й для жінок та дітей. Успішне лікування інфекцій сечостатевої системи та їх наслідків, захворювань надниркових залоз, видалення каменів із сечового міхура,  а також багатьох інших патологій неможливо уявити без лікаря уролога.

         Репродуктивні проблеми також перебувають у сфері діяльності цього лікаря. Професія має кілька напрямків: чоловіча, жіноча, дитяча урологія, кожна з них має наукову назву, наприклад, уролог-андролог, уролог-гінеколог, уролог-онколог. Поява дискомфорту у сечостатевій сфері – це привід  для звернеться до лікаря-уролога. 

Цистит – найчастіше урологічне захворювання, якому частіше схильні жінки через специфіку будови сечостатевої системи. 

Важлива роль уролога при лікуванні безплідності, через вроджені дефекти або через наслідки інфекційних захворювань.

          Такий напрямок медицини як урологія виник IV столітті до нашої ери. Вже тоді, за часів Гіппократа, вміли видаляти каміння із сечового міхура. Засновником урології як окремої галузі медицини вважається Франсіско Діас. В 1588 він опублікував роботу, повністю присвячену урологічній проблематиці, де описав методи діагностики, способи лікування, спеціальний інструментарій для лікування уролітіазу.

           Каменесіки – так у стародавньому світі називали тих, хто позбавляв каменів сечового міхура, по суті, перші лікарі-урологи людства.

          А перше урологічне відділення було відкрито в Парижі на початку ХІХ століття. Пізніше була запропонована модель цистоскопа, після чого була перша цистоскопічна фотографія, а також був представлений цистофотографічний атлас. Знаменною подією, що вплинула на розвиток урології, було відкриття рентгенівського випромінювання, що дало поштовх для покращення візуальної діагностики.     

         Невід’ємна частина роботи лікаря-уролога – це хірургічні втручання, коли іншого виходу немає і необхідна операція сечостатевої системи.  Нові методики урології сьогодні дозволяють проводити багато операцій без розрізів.

Шановніколеги, хочетьсяпобажатиуспіхів у вашійнепростій та дужеважливійроботі. Терпіння і такту стосовносвоїхпацієнтів, а з боку останніхвдячногоставлення та виконаннявсіхвашихрозпоряджень. Нехай ваша медичнадіяльністьщоднянаповнюєтьсяновимиуспіхами та досягненнями!

Бажаємо вам міцногоздоров’я!