Головна мета заходу – привернути увагу громадськості до проблеми зростання захворюваності на астму, підвищити якість допомоги астматикам та поінформованість людей про це захворювання. Це – щорічний захід, котрий проводиться у перший вівторок травня.
«Бронхіальна астма – хронічне захворювання, при якому у стінці бронха розвивається запалення, яке найчастіше виникає внаслідок дії алергенів та інших речовин. Іноді його причину не вдається встановити. Саме запалення призводить до симптомів хвороби – утрудненого дихання або навіть задухою, кашлю, появі хрипів у грудях, що є наслідком звуження дихальних шляхів через розвиток спазму м’язів бронхів (бронхоспазм), набряку їх слизової оболонки та поява густого, в’язкого слизу в їхньому просвіті. Все це – наслідок запального процесу», – розповідає завідувачка терапевтичним відділенням №1 КНП «Міська лікарня №9» Олександра Михайлівна Зиль.
Людина, яка хворіє на бронхіальну астму, починає реагувати на те, на що звичайні, здорові люди не реагують:
– на пилок дерев
– домашній пил
– шерсть тварин
– деяку їжу
– ліки
Іноді причину астми встановити дуже важко чи навіть неможливо.
Астму не лікують антибіотиками, для цього є спеціальні протиастматичні ліки. Лікування бронхіальної астми, насамперед, полягає у боротьбі із запаленням. У переважній більшості випадків недостатньо просто розширювати бронхи – через деякий час дихальні шляхи знову звузяться. Тому основою лікування є заходи та ліки, спрямовані на придушення запалення у стінці бронхів.
Людина, яка страждає на бронхіальну астму, повинна приймати профілактичні, або базисні, протиастматичні препарати, причому лікар зазвичай призначає їх на дуже тривалий термін. Поняття «курс лікування» для таких засобів не існує.
Ставлення до бронхіальної астми як до хронічного запального захворювання з прогресуючим перебігом запального процесу в дихальних шляхах дозволило ефективно контролювати захворювання протизапальними та протиастматичними препаратами.
«Для профілактики астми, зусилля мають бути спрямовані на усунення причин хвороби. Необхідно уникати сирості, холоду, а також, на скільки це можливо, усунути з навколишнього середовища хворого небезпечні алергени та професійні шкідливі фактори. Велике значення в профілактиці має санація носоглотки та своєчасне лікування респіраторних захворювань та бронхітів», – додає лікарка вищої категорії Олександра Зиль.
Астму можна тримати під контролем, тільки необхідно дотримуватися певних правил і не порушувати вказівок спеціалістів, а розпочате вчасно лікування дозволяє не обмежувати повсякденне життя тим, хто стикнувся з цією хворобою.
З 1 квітня 2017 року в Україні стартувала Урядова програма «Доступні ліки», відповідно до якої пацієнти з бронхіальною астмою отримують ліки безкоштовно або з незначною доплатою, оскільки саме це захворювання одне з тих, яке суттєво знижує якість життя пацієнта.
Консультацію лікаря-пульмонолога можливо одержати за направленням сімейного лікаря в КНП «Міська лікарня №9» ЗМР.
Звертайтесь до наших фахівців аби отримати повноцінну інформацію про стан свого здоров’я та якісну медичну допомогу у разі необхідності!