Ви зараз переглядаєте 20 жовтня –Всесвітній день профілактики остеопорозу

20 жовтня –Всесвітній день профілактики остеопорозу

 Така пильна увага приділяється остеопорозу невипадково. Це захворювання посідає у рейтингу світових хвороб четверте місце, поступаючись хворобам серцево-судинної системи, онкології та цукровому діабету. Причому частота діагностування остеопорозу зростає.

        Остеопороз – це захворювання, що характеризується прогресуючим зменшенням густини кісткової тканини, що призводить до порушення міцності кісток. Це захворювання вражає одночасно всі кістки скелета, що призводить до ризику переломів у найпростіших життєвих ситуаціях, при звичайних навантаженнях.

Основними причинами, які можуть призвести до розвитку остеопорозу, є:

• куріння та зловживання алкоголем;

• неправильне харчування та зловживання обмежувальними дієтами;

• вживання медичних препаратів (частіше гормональних);

• порушення травлення, функцій щитовидної та підшлункової залоз;

• гормональні зміни, що відбуваються під час клімаксу;

• порушення функції яєчників (або їх видалення) та надниркових залоз, а також інших захворюваннях залоз внутрішньої секреції.

Профілактика остеопорозу:  Початкова стадія остеопорозу протікає часто безсимптомно. Саме тому такі важливі регулярні медичні огляди. Основою профілактики остеопорозу є здоровий спосіб життя, який включає достатню фізичну активність, відмову від шкідливих звичок, раціональне харчування з використанням продуктів, багатих кальцієм, білком і вітаміном Д, профілактичні огляди та диспансеризація. Вживання підвищених доз кальцію, що рекомендується офіційною медициною, як правило, відчутних результатів не приносить. Зумовлено це тим, що цей кальцій просто не засвоюється організмом. Кальцію, що надходить в організм з натуральними продуктами, при грамотно складеному раціоні харчування, людині цілком достатньо.

Одним ізнайважливішихкроків, який Ви можете зробити для захистусвогомайбутнього –  зрозуміти, чимаєтезначніфакториризику остеопорозу. Цедопоможе Вам вчасновжитинеобхіднихдій, а ранняпрофілактикавплине на здоров’якісток у майбутньому.