Міська лікарня Запоріжжя №9

Всесвітній день здоров′я

Всесвітній день здоров′я

 Всесвітній день здоров′я відзначається щорічно 7 квітня в день створення у 1948 році Всесвітньої організації охорони здоров′я. Заходи Дня здоров′я проводяться для того, щоб привернути увагу людей, змусити кожного задуматись, як багато значить здоров′я в його житті. Здоров′я – безцінний скарб, без якого життя немає ніякого сенсу.

       «Здоров′я – не все, але все без здоров′я – ніщо», – сказав свого часу Сократ.  Здоров′я – це справжнє багатство, наявність якого ми інколи ігноруємо. Здорові люди здебільшого рідко задумуються над тим, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб здоров′я залишилося міцним і надійним на тривалу перспективу. Адже  здоров′я дуже легко втратити. Люди, що потерпають від тих чи інших захворювань, а особливо хронічних, на практиці кожний день зустрічаються з масою проблем, які активно відволікають їх від справжнього повноцінного життя. 

Існує чотири основні чинники, які визначають стан здоров′я:

  • Спосіб та умови життя (50-55%);
  • Екологічний стан навколишнього середовища (20-25%);
  • Спадковість (15-20%);
  • Рівень медичного обслуговування (7-15%).

 З них, спосіб життя має найбільший вплив на стан здоров′я. Людина, яка не дотримується елементарних правил його збереження, рано чи пізно змушена витрачати значні кошти на відновлення здоров′я.

 

Які основні елементи здорового способу життя?:

  • Харчування – це збалансована натуральна їжа;
  • Рух – ходьба, біг, плавання;
  • Споживання якісної води;
  • Здоровий сон.

Наше здоров′я і здоровий спосіб життя в цілому починається з правильного внутрішнього настрою. Хвороба тіла є наслідками хвороб розуму – про це знали всі стародавні лікарі.

Людина, яка перебуває в гармонії з самою собою і навколишнім світом, не схильна до його впливу. Тож живіть у злагоді з собою, вчіться радіти життю, менше хвилюйтеся, а більше смійтеся, вчіться долати стреси, будьте більш терпимі до інших. У цей день ми повинні пригадати, що здоров′я людини залежить не тільки від лікарів.

Бережіть душевну рівновагу та здоров′я і не тільки 7 квітня, а Всесвітній день здоров′я нехай стане для вас нагадуванням! Будьте фізично активними, правильно харчуйтеся, відмовтесь від поганих звичок, адже наше здоров′я залежить від нас самих!

Закрити меню