Міська лікарня Запоріжжя №9

Міжнародний день охорони здоров’я вуха і слуху

Міжнародний день охорони здоров’я вуха і слуху

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) встановила особливий день, присвячений здоров’ю вуха і слуху. Це 3 березня.

На сьогоднішній день втрата слуху вважається найпоширенішою сенсорною формою інвалідності в світі. За даними ВООЗ, близько 360 мільйонів людей страждають від глухоти і порушення слуху.

На думку лікарів, близько половини всіх випадків глухоти та інших порушень слуху можна запобігти, усунувши причини їх розвитку.

Берегти слух потрібно з раннього дитинства. Лікарі рекомендують стежити, щоб у вуха дитини не потрапляла брудна вода; не шльопати дитину, особливо по вухах; навчати дітей не вставляти у вуха сторонні предмети; в разі будь-яких тривожних симптомів негайно звертатися у лікарню.

На наш слух впливають гострі і хронічні запальні захворювання середнього вуха, а також загальні вірусні захворювання, гострі судинні порушення мозкового кровообігу, атеросклероз, гіпертонія, пухлини головного мозку, сильний шум, механічні пошкодження і травми, прийом деяких ототоксичних антибіотиків. До зниження слуху схильні не тільки літні люди, а й діти та люди працездатного віку. Відновити втрачений слух дуже складно, а в деяких випадках практично неможливо.

Своєчасно лікуйте запальні вушні захворювання, гострі респіраторні вірусні інфекції, грип, захворювання носа і пазухи, які є поширеною причиною захворювань середнього вуха і, як наслідок, втрати слуху. Ускладнення після дитячих інфекцій, таких як кір, скарлатина, свинка (свинка), також можуть викликати втрату слуху або навіть одно- або двосторонню глухоту. Навіть простий нежить, не кажучи вже про синусит, зменшує слух на кілька децибел.

В результаті хронічного отиту гнійний процес руйнує барабанну перетинку, що неминуче призводить до втрати слуху.

Ускладнення після дитячих інфекцій, таких як кір, скарлатина, свинка (свинка), також можуть викликати втрату слуху або навіть одно- або двосторонню глухоту. Навіть простий нежить, не кажучи вже про синусит, зменшує слух на кілька децибел.

Зростаючий рівень впливу гучних звуків у культурно-розважальних та спортивних установах, таких як нічні клуби, паби, бари, кінотеатри, концертні зали, стадіони та навіть фітнес-центри, викликає все більшу стурбованість медиків.

Сучасні технології стають все більш поширеними, і часто такі пристрої, як аудіоплеєри, використовуються для прослуховування музики з небезпечним рівнем гучності і протягом тривалого періоду часу. Регулярний вплив гучних звуків становить серйозну загрозу для розвитку незворотної втрати слуху. Все більше молодих людей у всьому світі можуть бути під загрозою втрати слуху через небезпечні практики прослуховування.

Лікарі  попереджають молодь та їхні сім’ї про ризики втрати слуху під дією шуму та закликають приділяти більше уваги цій проблемі.

Закрити меню