Міська лікарня Запоріжжя №9

Обережно, спека!

Обережно, спека!

 30+ градусів за Цельсієм на стовпчиках українських термометрів. А це означає підвищені ризики згоріти на сонці, перегрітися, отримати теплову травму та в цілому безжально потерпати від постійної спеки. Як правильно пережити спеку, аби ви були здорові:

Як піклуватися про шкіру в спеку:

▪ Засмага є ознакою того, що шкіра постраждала від ультрафіолетового випромінювання і намагається “захиститись”. Крім того, ультрафіолет буквально сушить шкіру та може активувати герпевірус, що персистує в клітинах епітелію чи лімфоцитах.
 ▪ Сонцезахисний крем варто наносити на шкіру щоразу, як виходите на вулицю, а не тільки, коли засмагаєте.
 ▪ Якщо ж ви забули про захист від сонця і все-таки перестарались — ваша шкіра отримає опік. Щоби зменшити запалення та позбавитись болю, не обробляйте уражену поверхню шкіри жодними кремами, пінами, оліями чи жирними речовинами, зокрема сметаною.

Щокраще пити:

▪ Воду. Доросла людина втрачає з потом 0,5-1 л рідини на добу. А в спеку втрати можуть сягати 1-1,5 л на годину. Тому неодмінно подбайте про воду напоготові, а краще постійно носіть свою пляшечку з водою.

▪ Не алкоголь. Алкоголь спричиняє зневоднення, через нього стає ще спекотніше, а ризик серцевого нападу тимчасово зростає після прийому спиртного. Алкоголь та активний відпочинок несумісні.
 ▪ Щоб відчути прохолоду, нам треба охолодити шкіру, а не шлунок. Тому крижаний напій в спеку чи морозиво — не найкраще втамовують спрагу.

–  Будьте обережні з надмірним вживанням води, особливо при наявності хронічних проблем з нирками і серцем – не більше 1,5 літрів на добу.

Щоб не перегрітися на сонці:

▪ Відпочивайте у затінку, носіть капелюх, легкий одяг з довгими рукавами й штани для захисту від сонячних променів, намагайтеся не знаходитися на вулиці в піковий період спеки — з 11 до 16 години.
 ▪ Правильно одягайте дітей. У спеку їм не потрібні шапки, кофтинки й шкарпетки, щоб «не продуло».

▪ Не залишайте дітей чи домашніх улюбленців в автомобілі без нагляду. Байдуже, що це в затінку чи всього на пару хвилин.


 Алгоритм дій, якщо людина поруч отримала теплову травму:

Ознаки та симптоми:

–   Висока температура тіла (39* і вище);

–   Гаряча, суха або волога шкіра;

–   Головний біль;

–   Нудота, блювання;

– Дезорієнтація, зміни стану свідомості, невиразна мова, втрата свідомості;

Що робити:

–   Дзвоніть 103, якщо є блювання або симптоми тривають довше за 1 годину або погіршуються.

– Поки чекаєте на медичну допомогу, перейдіть у прохолодне приміщення.

–   Зніміть одяг.

–  Охолодіть потерпілого. Допоможуть холодна ванна або компреси зі змоченою у воді тканиною.

–   Давайте пити холодну воду маленькими ковтками.

Бажаємо  Вам доброго здоров`я! Нехай відпочинок на морі буде приємним,а перебування на пляжі не принесе Вам проблем зі здоров` ям. Засмагайте правильно, дозуйте фізичне навантаження і перебування на сонці і тоді літо і відпустка на морі залишить лише виключно позитивні враження!

Закрити меню