Міська лікарня Запоріжжя №9

11 лютого – Всесвітній день хворого

11 лютого – Всесвітній день хворого

Одним із головних дарів, яким володіє людство – це здоров’я. Тільки здорові люди можуть повною мірою насолоджуватися всіма радощами життя. Але в такому разі як бути тим, хто страждає від безлічі захворювань, що отримали в кінці XX і початку XXI століть широке поширення серед населення планети.

Протягом усього життя майже всі люди стикаються з різними захворюваннями. Їхні симптоми не варто ігнорувати, – важливо якомога раніше звертатися до фахівців, проходити призначені діагностичні процедури та своєчасно лікуватися. Щоб звернути увагу на важливість правильного підходу до збереження свого здоров’я, проблеми страждаючих, догляд за ними, соціальний захист було створено міжнародне свято, яке відзначають 11 лютого. Всесвітній день хворого вперше відбувся у 1993 році, а ініціатором події став Папа Римський – Іван Павло Другий. 13 травня 1992 року Понтифік звернувся із посланням. Він заявив про свої наміри та про мету свята – звернення уваги на необхідність кращого догляду за хворими, полегшення їхніх страждань.

Пам’ятна дата має символічне значення. Вона присвячена явленню Богоматері Лурдської 11 лютого. Свята Діва стала символом рятівниці нездорових людей. За переказами, вона зцілила безліч хворих.

Втім, не слід забувати, що, насамперед, турбота про хворих людей лягає на плечі медиків. Лікар не тільки надає кваліфіковану допомогу, а й може підтримати морально, допомогти словом, іноді це набагато важливіше за ліки. Великий внесок у догляд за хворими та надання моральної підтримки роблять медичні сестри, молодший медичний персонал, саме ці люди готові до самовіддачі, прагнуть виявляти розуміння до хворих, ставитися безкорисливо, підтримувати морально, їхня праця дозволяє принаймні покращити якість життя.

Щодня ми рятуємо хворих, робимо все для одужання, відновлення, щоб вони скоріше повернулися додому.

Всі люди різні, не кожна людина може попросити про допомогу, але простягнути свою руку до того, хто потребує, може і повинен кожен.

Коли близька людина важко хвора, часу та сил на аналіз своїх емоцій та почуттів не залишається. Саме від родичів багато в чому залежить налаштованість хворого на одужання, готовність хворого продовжити розпочате лікування, його настрій, оцінка своїх можливостей.

Сьогодні ми хочемо підтримати не лише хворих, а й їхніх родичів. На боротьбу з недугою потрібні чималі сили — не лише тому, хто хворіє, а й тому, хто поряд. Вкрай важливо продовжувати піклуватися про близьку людину і не забувати про себе. Найголовніше, що необхідно хворій людині: моральна підтримка, увага, співчуття. Кожен із нас може допомогти хворій людині, виявивши турботу про неї і поділившись з нею своїм душевним теплом.

Не тільки сьогодні, у Всесвітній день хворого, ви можете підтримати, відвідати близьку людину, колегу чи друга, яка зараз хворіє. Надати допомогу, здавши донорську кров чи піти волонтером до медичної установи, зайнятися своїм здоров’ям – можна завжди.

Всесвітній день хворого – не просто свято і не лише привід задуматися про дбайливе ставлення до свого здоров’я, а й нагадування всім людям про те, що байдужості та відсутності гуманності немає місця у цьому світі.

Нашим пацієнтам та їхнім рідним, бажаємо якнайшвидшого одужання та відновлення! Будьте завжди здорові!

З повагою, колектив КНП “Міська лікарня №9”.

Закрити меню