Ви зараз переглядаєте 21 вересня – Міжнародний день розповсюдження інформації про хворобу Альцгеймера

21 вересня – Міжнародний день розповсюдження інформації про хворобу Альцгеймера

  • Категорія запису:Новини

Ще лікарі Стародавньої Греції відзначали зв’язок старості та ослаблення розуму, але тільки на початку 20 століття німецький психіатр Алоїс Альцгеймер описав хворобу, яку згодом назвали його ім’ям. Аналіз захворювання п’ятдесятирічної пацієнтки він опублікував 1906 року після її смерті. Потім у медичній літературі з’явилося ще кілька схожих описів. Незабаром хвороба Альцгеймера була визнана самостійним захворюванням.

Деменція – це прогресуючий чи хронічний синдром, у якому відбувається деградація і руйнація здатності мислити, тобто, когнітивної функції, більшою мірою, ніж це відбувається за нормального перебігу процесу старіння. При деменції відбувається зниження пам’яті, мислення, розуміння, мовлення та здатності орієнтуватися, рахувати, пізнавати та розмірковувати.

Хвороба Альцгеймера є найпоширенішою причиною деменції – це 60-70 відсотків всіх випадків розвитку деменції. Деменція вражає людей у всіх країнах і поза прямим зв’язком з їх освітою та рівнем життя.

«Мозок кожної людини змінюється в міру старіння, але важливо зрозуміти, що хвороба Альцгеймера не є нормальною частиною старіння. Втрата пам’яті – зазвичай одна з перших попереджувальних ознак хвороби Альцгеймера: зниження розумового рівня, забуваються накопичені знання, стираються з пам’яті події минулого, виконання побутових процедур стає складним процесом, настає апатія», – розповідає лікарка-неврологиня неврологічного відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Оксана Миколаївна Старцева (Оксана Старцева).

При перших ознаках хвороби Альцгеймера слід негайно звернутися до лікаря та кардинально переглянути свій спосіб життя. Відсутність рухової активності, інтелектуальної діяльності, спілкування, нестача вітамінів, згубні звички (алкоголь, куріння) можуть посилити хворобу та дати поштовх до її стрімкого розвитку.
Огляд хворого лікарем-неврологом, бесіда з пацієнтом і з родичами, що проживають з ним, дуже важливі при діагностиці хвороби Альцгеймера. Важливо якнайшвидше поставити діагноз і грамотно підібрати курс лікування.

«Ранні діагностичні заходи допомагають компенсувати наявні порушення та уповільнити розвиток нейродегенеративного процесу. При виявленні характерних неврологічних ознак необхідна консультація фахівця – виявлення причин їх виникнення і корекції стану», – каже лікарка-неврологиня вищої категорії Оксана Старцева.
На даному етапі розвитку медицини розроблено ряд продуктивних підтримуючих терапевтичних процедур для пацієнтів, які страждають на хворобу Альцгеймера. При чіткому дотриманні всіх вказівок лікаря можна пом’якшити перебіг хвороби та зберегти самостійність виконання повсякденних навичок та ясність пам’яті на довгі роки!

Неврологічне відділення КНП «Міська лікарня №9» ЗМР:
+38 (061) 283-30-19 (пост)

(друзі, перевірте чи підписані на наші сторінки у Instagram та Facebook, аби отримувати сповіщення про нові публікації та відео)

#хворобаальцгеймера #неврологія #9міськалікарня #медициназапоріжжя