Ви зараз переглядаєте 21 травня 2022 року відзначається  День Європи

21 травня 2022 року відзначається День Європи

 Україна – єдина держава не член ЄС, в якій на державному рівні відзначається День Європи (цей день святкують також у країнах-кандидатах – Македонії, Туреччині, Хорватії).

Європа – дивовижний континент з багатою історією. Століттями Європа була роз’єднана через постійні війни та протиріччя. Але вже більше 50 років 28 країн Європи об’єдналися на основі спільних людських і демократичних цінностей в Європейський Союз, співпрацюють одна з одною, живуть у єдності та дружбі для того, щоб зробити світ кращим – досягати стабільності, миру та процвітання.

         На прапорі ЄС – коло з 12 золотих зірок на блакитному тлі. Це є символом єдності та ідентичності народів Європи. Коло означає солідарність та гармонію, а зірки – абсолютну досконалість.

Девіз Євросоюзу «Єдність у різноманітності».

        Ми, українці – жителі сучасної Європи, маємо бажання разом з європейськими країнами будувати своє майбутнє і майбутнє нашої рідної України!

Ми хочемо відкрити для себе Європу і пізнати європейський простір!

Оскільки Україна тільки починає ступати на європейський шлях, то й багато традицій святкування лише починають формуватися і щороку поповнюються новими. 

День Європи є щеоднієюнагодою для українцівнагадатиіншим і підтвердити, щоукраїнцієвропейськанація.