Ви зараз переглядаєте 22 жовтня – Міжнародний день людей, що заїкаються

22 жовтня – Міжнародний день людей, що заїкаються

  • Автор запису:
  • Категорія запису:Новини

Проблема заїкуватості виникла тоді, коли люди навчилися говорити. Тобто десятки тисяч років тому. Причини виникнення заїкання досі точно не встановлені.
Особливості психіки людей, що заїкаються такі як:

– боязкість і збентеження у присутності людей;
– надмірна вразливість;
– яскравість фантазій, що підсилює заїкання;
– відносна слабкість волі;
– різноманітні психологічні прийоми для усунення або зниження заїкання;
– боязнь говорити в присутності певних людей або в суспільстві.

«Це порушення темпу та ритму мови, яке обумовлено судомним станом м’язів мовного апарату. Проблема протидії такої мовної особливості з давніх-давен привертала увагу вчених, які в різний час і з різних позицій (фізіологічних, медичних, психологічних, педагогічних) вивчали механізми подолання. Різноманітність поглядів на сутність мовного дефекту дозволяє стверджувати, що заїкуватість є складним психофізичним розладом», – розповідає логопед відділення фізичної реабілітації КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Дмитро Андрійович Слюсаревський (Слюсаревский Дмитрий).

Порушення темпо-ритмічної сторони мови виникають не тільки у дітей, а й у різні вікові періоди. Причинами цього стають стреси та емоційні переживання, так органічні та неврологічні проблеми.

Статистичні дослідження, проведені в різних країнах, свідчать про наявність заїкуватості у більш ніж 2% людства. Незважаючи на появу нових методик виправлення дефектів мови, людей із мовними порушеннями, згідно зі статистикою, стає дедалі більше.

Існує думка, що логопеди проводять заняття переважно з дітьми. Це не так. Кваліфіковані спеціалісти здатні допомагати людям будь-якого віку. Причини порушення мови у людей похилого віку можуть бути різні, але всі вони обумовлені медичними факторами. Логопеди працюють у дошкільних закладах, школах, реабілітаційних центрах та займаються приватною практикою.

«У програмі допомоги логопеди широко використовують методи психології, педагогіки та медицини. Допомогти людині із заїканням можуть не лише заняття з логопедом, а й психотерапевтом. Повірте, кожен випадок є унікальним, тому важливо зрозуміти причину проблеми», – каже Дмитро Слюсаревський.
Отже, на спеціальних заняттях люди тренують дихальний, голосовий та артикуляційний апарат, а в деяких ситуаціях рекомендується психотерапія. Фахівці здатні підібрати правильну схему корекції та надати комплексну допомогу.

Цікавий факт:

Проблеми з мовою не завадили прославитися багатьом відомим акторам, політикам та ораторам. У кожного з них свій секрет успіху, головне – не опускати руки та працювати над собою.

Чим раніше розпочати корекцію, тим краще буде її результат, оскільки подолання заїкуватості з віком стає складнішим внаслідок зміцнення навичок неправильної мови та супутніх порушень!