Ви зараз переглядаєте 22 лютого – Всесвітній день енцефаліту

22 лютого – Всесвітній день енцефаліту

  • Автор запису:
  • Категорія запису:Новини

Енцефаліт – це група захворювань, що характеризуються запаленням головного мозку, що супроводжується руйнуванням нервових тканин та погіршенням роботи нервової системи людини. Енцефаліт може бути первинним і вторинним, вірусним та мікробним, інфекційно-алергічним, алергічним та токсичним.

Напередодні весни (активність кліщів спостерігається з початку квітня до кінця жовтня та посилюється пропорційно до підвищення температури зовнішнього середовища) поговоримо про кліщовий енцефаліт. Це вкрай небезпечне захворювання, важкий перебіг якого може призвести до інвалідності, коли парези та паралічі зберігаються на все життя. А у найважчих випадках можливий летальний кінець.

«Кліщовий енцефаліт – захворювання підступне, оскільки маскується під симптомами звичайної ГРВІ. Перші ознаки: підвищується температура тіла – до 38-40 °C, загальна слабкість організму, швидка стомлюваність і сонливість, запаморочення, озноб, нудота і блювота. На пізніх стадіях – біль в м’язах, оніміння шкіри на шиї і обличчі», – розповідає лікарка-інфекціоністка КНП “Міська лікарня №9” ЗМР Галина Горошко.

При укусі кліща не намагайтеся видалити паразита самостійно, адже у місці укусу можуть залишитися частинки комахи, що тільки ускладнить ситуацію. Якщо все ж вдалося зробити все правильно, не поспішайте знищувати кліща. Його потрібно віднести до лабораторії, де встановлять, чи була комаха переносником вірусу. Це дасть змогу медикам призначити правильне лікування.

Як вберегти себе від укусу кліща?

«Найперше це однотонний одяг, котрий максимально закриває тіло. Використання спеціальних спреїв для відлякування кліщів. Обирайте для відпочинку місця без високої трави. Після прогулянки необхідно повністю оглянути себе, дитину і тварин, а також перевірте речі, які принесли з прогулянки, тому що кліщі можуть потрапити до житла на сумках, підстилках і з квітами чи травою», – каже Галина Горошко.

За словами лікарки-інфекціоністки вищої категорії, дотримуючись простих правил безпеки, ви можете захистити себе та своїх близьких від укусів кліщів та небезпечних захворювань. Найефективнішим методом для захисту вважається вакцинація. В Україні вона не входить у календар щеплень. Первинна імунізація включає 4 планові щеплення і ще також існує екстрена вакцинація двома дозами.

Бережіть себе та своїх близьких!