Ви зараз переглядаєте 23 квітня – Всеукраїнський день психолога

23 квітня – Всеукраїнський день психолога

Всеукраїнський день психолога – офіційне свято для представників цієї актуальної професії в Україні в умовах війни.
Один із видатних психологів минулого Жан Піаже (Jean Piaget) передбачив, що у ХХІ ст. психологія стане однією з провідних наук. Виходячи з усіх складних подій з якими стикнулися українці протягом останніх років, прогноз науковця починає збуватися.
Останнім часом чимало пацієнтів йдуть до психологів на консультацію з запитом про зміни настрою та поведінки в негативну сторону, які стали видимими та очевидними від початку війни. У складні часи у людей часто виникають стани посиленого відчуття тривоги, підвищеної занепокоєності, вразливості, відчуття втрати безпеки та жаги до життя, порушення сну, уваги та пам’яті. Саме надання своєчасної кваліфікованої психологічної допомоги є запорукою підвищення якості життя та превентивними діями щодо розвитку розладів пов’язаних з психічним здоров’ям.
Психологічна допомога включена до «Класифікатора медичних інтервенцій НК 026:2021» та є необхідною складовою ефективного реабілітаційного процесу. На базі відділення фізичної реабілітації КНП «Міська лікарня №9» ЗМР досвідченими психологинями здійснюється допомога, що включає:
– психопрофілактику розвитку психічних, психосоматичних та поведінкових розладів, психодіагностику, психологічну корекцію та реабілітацію хворих з різними соматичними захворюваннями;
– психологічну підтримку осіб, які не спроможні справитися з несприятливими умовами, що склалися у їхньому житті;
– консультування пацієнтів та членів їх сімей з питань психічного здоров’я.

Шановні колеги, дорогі психологині КНП «Міська лікарня» №9» ЗМР! Прийміть найщиріші та найтепліші вітання у цей святковий для вас день. Бажаємо всіх видів здоров’я, професійного натхнення, задоволення від праці й наснаги під мирним небом!

На фото: психологині КНП “Міська лікарня №9” ЗМР – Оксана Бризгунова і Яна Величко.