Всесвітній день обізнаності про шизофренію впроваджено щоб допомогти людям усвідомити, що це захворювання – одне з найважчих психічних хвороб у світі. Багато хто упереджено ставиться до шизофреників, вважаючи їх не хворими, яким потрібна медична допомога, а загрозою для суспільства, божевільними людьми, агресорами.
Звичайно, що такі хворі потребують підтримки, бо вилікуватися і позбутися цієї хвороби назавжди практично неможливо. Можна подолати симптоми, але не можна забути, що тебе називали шизофреником.
Конкретні причини появи розладу вченим медикам так і не вдалося виявити. Вважається, що захворювання розвивається через взаємодії активного гена з навколишніми негативними факторами. Хворі не винні, що зіткнулися з таким діагнозом. А більшість із них і зовсім у свій час зазнали страшних емоційних випробувань, що й призвело до «хвороби душі та розуму».
Що потрібно знати про шизофренію та які важливі особливості варто врахувати: це один із таких розладів психіки, про який знає практично кожна людина. Його часто відображають у фільмах. Тільки там все виглядає інакше, ніж це є насправді. Є кілька фактів щодо хвороби, які допоможуть усвідомити масштаби проблеми у світі. Хворих на цю недугу понад 20 млн. чоловік у світі. Стан відноситься до категорії «важких». Для патології характерними є:
- порушення самосприйняття, емоційного стану, мислення, сприйняття навколишнього світу, поведінки;
- найчастішими симптомами є галюцинації, коли людина бачить і чує те, чого насправді немає, а ще маячні ідеї;
- хвороба сильно впливає на працездатність. Вона здатна ускладнювати навчання та робочу діяльність.
Пацієнти з цим діагнозом часто в очах оточуючих видаються загрозою, покидьками суспільства. Поширені такі проблеми, як порушення прав та дискримінація шизофреніків.
Ця хвороба лікується. Якщо регулярно і без збоїв використовувати спеціальні медикаменти, можна досягти хороших результатів та стійкої ремісії.
Всесвітній день шизофреніка допомагає зрозуміти, що ця група хворих теж потребує підтримки та розуміння, а також любові рідних людей, адже вони такі ж пацієнти, як люди з раком, запаленням легень та іншими патологічними станами.