Згідно з медичною статистикою, на різні проблеми в роботі щитовидної залози страждає до третини всього населення планети. Вузлові утворення виявляються у 30 відсотків дорослих людей, зоб (збільшення залози внаслідок дефіциту йоду) – у 10–30 відсотків.
Щитовидна залоза – це симетричний невеликий орган на шиї, який має форму метелика та відповідає за правильне функціонування нашого тіла. Розумові здібності людини, сон і апетит, фізична активність, вага, міцність кісток скелета, робота серця та інших внутрішніх органів, статевий розвиток, стан шкіри та волосся, здатність виносити та народити здорову дитину – все це багато в чому залежить від її роботи.
«Захворювання щитовидної залози небезпечні тим, що порушення її роботи часто маскуються під симптоми захворювання інших органів. Тому людина, яка нічого не підозрює, вирушає за допомогою не до ендокринолога, а до інших фахівців. При їх нестачі (гіпотиреозі) або надлишку (гіпертиреозі) клінічні прояви відрізняються і можуть мати неспецифічний характер. При нестачі гормонів щитовидної залози у людини з’являються такі симптоми: втома, апатія, пригнічений настрій, тяжкість у ногах, одутлість обличчя, осиплість голосу, мерзлякуватість, сухість шкірних покривів, випадання волосся, ламкість нігтів, запори», – розповідає лікарка-ендокринологиня терапевтичного відділення №1 (поліклініки) КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Олена Вікторівна Волкова (Елена Волкова).
«При надлишку гормонів щитовидної залози відзначаються підвищена збудливість, емоційна неврівноваженість, порушення концентрації уваги, плаксивість, тремтіння в тілі, порушення сну, слабкість, серцебиття, втрата ваги, пітливість, порушення ритму серця. З появою подібних симптомів потрібна невідкладна консультація ендокринолога», – додає лікарка-ендокринологиня терапевтичного відділення №1 (поліклініки) КНП «Міська лікарня №9» ЗМР Юлія Миколаївна Куц.
Порушення роботи більшості органів і систем часом безпосередньо залежить від порушення роботи щитовидної залози. Тому рекомендуємо відвідувати лікаря-ендокринолога щороку, щоб перевірити правильність її роботи. Відвідування ендокринолога також показано при плануванні вагітності, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, молочної залози, онкопатології. Варто пам’ятати, що правильна та своєчасна профілактика захворювань щитовидної залози – запорука гарного стану здоров’я!
У разі виникнення проблем із роботою щитовидної залози досвідчені та висококваліфіковані лікарі КНП «Міська лікарня №9» ЗМР завжди готові надати увесь необхідний спектр медичних послуг – від консультації до якісного лікування.
Телефон терапевтичного відділення №1 (поліклініки):
+38 (061) 224-37-11 (завідувачка відділення)
На фото: лікарки-ендикринологині Олена Волкова і Юлія Куц.